Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék neki?

Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

A nevelt lányomról van szó. Nem tanul, nem is akar, és nem is tudja, hogyan kell. Alsóban elvolt azzal, ami órán megragadt, hozta a négyes szintet. Most ötödikes, az első félév egész jó lett, de a második félévben csak rontott eddig. Minden témazáró egyes, kettes, házit nem ír, vagy otthonhagyja a füzetet, mert hülyeségnek tartja az egészet.

Azt sem érti, hogy ha eddig nem volt követelés a szülők részéről, akkor most miért van.

Némi figyelemfelhívás is társul a dologhoz, mert kicsit féltékeny a 10 hónapos testvérére.

Tegnap leültem vele tanulni, 20 oldalból ír javító témazárót környezetből. Váltig állította, hogy csak az utolsó oldalt kell megtanulni, ahol a címszavak vannak összegyűjtve, én elkezdtem vele az egész anyagot átvenni, de csak az ellenkezés ment, hogy az túl sok.

Milyen módszereket lehetne alkalmazni, hogy könnyítsek a dolgon? Tanulókártyára gondoltam a fogalmak tanulásához, és a rajzos megoldás is hasznos az esetében, mert jobban átlátja az összefüggéseket. Egyéb ötleteket is szívesen fogadok.

Ami igazán aggasztó, az a hozzáállása. Nem éredekli, hülyeségnek tartja. Erre valami tipp?

Köszönöm



2015. febr. 23. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Bárhogy is láttok hozzá, a lényeg az önnállóságra nevelés a tanulás terén is. Rá kell ébreszteni, hogy a tanulás nem olyan nehéz, és a felvázolt ötletek jók. Sok mást találhatsz interneten, szakkönyvekben (szövegeknél hasznos lehet, ha az egyes bekezdések mellé odaírja, milyen kérdésre válaszol). Ugyanakkor szintén nagyon fontos, hogy ne csak akkor kapjon figyelmet, ha baj van vele.
2015. febr. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem volt egyszerű az utóbbi fél év, tulajdonképpen én foglalkoztam vele egyedül. Szeret engem, és örül, hogy figyelek rá, de volt, hogy besokallt, mert hiányzott, hogy a szülei törődjenek vele.

Köszönöm a tippet.

2015. febr. 23. 20:20
 3/4 bodnar edit ***** válasza:
Nos ismerős a dolog. Én a keresztfiammal nyüglődtem de sokat. Nyáron járt át hozzám nyelvtant tanulni, de a figyelme nem tartott sokáig, de ki is esett a fejéből minden. Hiába érveltem nem hatott. Az internetről meg a saját füzeteimből könyveimből készítettem egy olyan átfogó anyagot ami könnyen emészthető, de ugyanakkor minden fontos benne van. De nem jött össze. És akkor jöttem rá mit is csinálok. Utálta olvasni, főleg leírni. Hát gondoltam egyet. Megtanultam én.És akkor elhívtam leültettem velem szembe a fotelba. Mondtam neki most megtanuljuk a nyelvtant, de nem írunk semmit és nem is olvasunk. Már elkezdett érdeklődni. Mesélünk és beszélgetünk. Érdekelte! Én meg elkezdtem mondani ez az miért van, milyen a szóvégi magánhangzó, mikor írunk hosszú mássalhangzót, mik azók a szófajok stb. Példát is mondtam. Többször elismételtem közben visszakérdeztem. MIndig arra törekedtem hogy el is tudja sszóban mondani mit miért. Pl. Azért hosszú a szóvégi magánhangzó, mert mindig hosszú. Aztán amikor ezt tudta, már jöhettek a kivételek. Nem fogja elhinni milyen sikeresen megtanítottam így beszélgetve a helyesírásra. Büszke is vagyok rá! Megtanulta a szófajokat példát is mond rá, sőt megtanítottam hogy foglalja mondatokba is. Tehát nem reménytelen. Nem kell győzködni, bezsélgetve mesélve elmondani, visszakérdezni és már meg is maradt benne. Sokan így hallás után tanulnak, neki miért ne sikerülne. Sok sikert és ha tanács kell szívesen segítek!Ha sikerül,jelezze, annak nagyon örülnék.
2015. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, nálunk sajnos ez nem válik be. Ez volt az első próbálkozàs (az unokahúgomnál már sikeres volt régebben), még negyedik végén. Vizuális beàllìtottságú, kell látnia a dolgokat, hogy értse.

Bele se merek gondolni, mi lesz a fizikàval és a kémiàval, ha könyvből kell majd megtanulnia a kísérleteket. Náluk nem divat a kísérletezés.

A legnagyobb gond a motivàció hiánya. Volt már, hogy jutalom jàrt a jó jegyért, de hamar lecsengett a kezdeti lelkesedés, és már nem érdekelte.

2015. febr. 24. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!