Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német a főnyelvem, de angolból...

Német a főnyelvem, de angolból szeretnék érettségizni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, 2 nyelvet tanulunk 9. óta a gimnáziumban. Németet választottam főnyelvnek, de mégis az angol megy jobban. Heti 2 óránk van angolból, németből 4.


Lehetséges, hogy angolból érettségizzek? Sokkal jobban megy és szeretem. Azért kérdezem, mert félek, hogy amiért ilyen alacsony óraszámban tanulom, talán nem lehet érettségizni belőle. (Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek.)



2015. febr. 24. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kérdés sohasem hülyeség (feltéve, hogy a kérdező komolyan kérdezi).


Természetesen mehetsz angolból érettségizni, sőt, a szabadon választottba a németet is beírhatod, így akár 2 nyelvből is tehetsz érettségit.

2015. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen gyors válaszodat! :)
2015. febr. 24. 15:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első jól írja, kis kiegészítés: egyes iskolákban előfordul, hogy presszionálják a diákokat az első idegen nyelvre, és úgy csinálnak, mintha nem lenne választási lehetőség. De van.
2015. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!