Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kettö dolgot szeretnék....

KecskeMAN11 kérdése:

Kettö dolgot szeretnék. EGYIK:Melyik a jobb a CNC marós vagy CNC gépiforgácsoló és miért? MÁSIK:Milyen tantárgyakat kell tudni rá?

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezdőként nincs különbség,-melyik érdekel,? marás, esztergálás,köszörülés,szikraforgácsolás, lemezmegmunkálás,.

Milyen tantárgyat kell tudni?-mindenféleképpen forgácsoló alapismeret-matematika, anyagismeret.-konkrétabb kérdés?

2015. febr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát melyik fizet jobban? (Mert akkor arra megyek tovább tanulni)És milyen tantárgyakat kell rá jol tudni? (Pl.:matek? vagy Kémia? Vagy mit?
2015. febr. 25. 06:58
 3/8 anonim válasza:
Első dolog: Hatalmas baromságot kérdeztél. Mégpedig azért mert a CNC gépi forgácsoló egy gyűjtőfogalom. Ezen belül van tagozódás. Marós, esztergályos, köszörűs, szikra (huzal, tömb). Olyan kérdés megint nem lehet, hogy melyik fizet jobban. 15 éves szakmai tapasztalatom van, kezdőként ne várj 5-600ft/óra nettónál többet. Ha meg OKJ képzésen akarod "elsajátítani" ezt a szakmát, akkor nagyon kösd fel a gatyádat!!! Mit kell hozzá tudni? Elsősorban matek, nem gyenge szinten. Szinusz, tangens, térfogat, felszín, gömbfelszín számítás, stb. Kémia: Jó ha tisztában vagy a vas tulajdonságaival, szerkezetével. Ezen kívül anyagismeret, forgácsolási technológiák ismerete, stb. De ha van konkrét kérdésed, kérésed, szakirodalommal tudok szolgálni. Küldd el kérdéseidet privátban, és segítek ha komolyan érdekel a szakma.
2015. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, második tökéletes a válaszod, én is ezt akartam kifejezni-egy öreg CNC-s
2015. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ebböl mindenz megtuttam amit akartam.Ugyhogy koszi mindenkinek
2015. márc. 5. 18:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Megegy kerdesem lenne:A cnc-n belul melyikkel lehet a legjobban elhejezkedni,melyiknek erdemes menni?Es mit kell csinalnia neki?
2015. márc. 5. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
legjobb talán a CNC faccopó!
2015. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Üdv! OLVASD EL SZERINTEM HASZNOS és a valóságot tükrözi a melós életről.


Személyes tapasztalatok:

Nálunk itt az a baj Magyarországon műhelyi melóval azon belül a CNCvel hogy minden tegnapra kell plusz nagy felelősség van rajtad, sokat kell dolgozni[Van olyan is hogy vigyél 2-3 gépet egyszerre] és ezekhez képest alacsony a fizetés, monoton a meló, büdösek a műhelyek, több műszakos, állandóan káromkodnak a munkatársak.


Már egyre több munkahelyen le kell dolgozni az étkezési időt. Munkaidő csak ritkán 8 óra ehelyett inkább naponta 10/12/16 órákat, heti 5-6x kell bent lenned, állni a gép mellet és folyamatosan figyelni hogy minden jól működjön, ha selejtet csinálsz, ütközöl vagy bármilyen kárt csinálsz ki kell fizetned az ÉHBÉR fizetésedből.


Hétvégén[SZOMBATON előfordul hogy VASÁRNAP] szinte mindig dolgozni kell mert ha nem mész be kirúghatnak, velem például azt történt hogy nem jártam be szombatonként és lefokoztak büntetésből sórjásnak...


Ebbe a kicsi országban a legtöbb helyen nagyon piszkosak a műhelyek és régi leharcolt szerszámgépekkel dolgoznak amik éppen hogy csak mennek, alkatrész hiány álladó és a feszültség is állandó a műhelyben.


A Kollégák nem nagyon tanítanak mert attól félnek hogy ha megtanulod akkor ők már feleslegessé válnak és megválnak tőlük, vagy hogy elmész nyugatra melózni vagy egyszerűen azt mondják hogy ők nem tanárok és tanuld meg magadtól. Ha elkezdenek oktatni akkor is olyan kicsi a szókincsük hogy kb semmit nem értesz meg belőle mert a rendes emberi kifejezéseket nem ismerik mivel egész nap csak szinte káromkodnak.. Plusz minden második munkatárs vagy ALKOHOLISTA vagy NIKOTIN függő.


Sosem dicsérnek meg amikor jól csinálsz valamit de amint véletlen valami kis baj történik veled már jön is a levonás és ordibálás.

Legtöbb helyen magadnak kell megvenned a munkavédelmi ruhát bakanccsal együtt ami szerintem nagyon gáz.


Szóval szerény véleményem szerint ez eléggé egy rabszolga munka [Mondjuk Magyarországon már egyre több munkahely az].


TISZTELET A KIVÉTELNEK.

2015. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!