Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha diszleksziával megszerzem...

Ha diszleksziával megszerzem a diplomámat, azaz oklevelemben valahol fel lesz tüntetve, hogy nem nyelvvizsgával kaptam meg? Valamint attól csinálhatok nyelvvizsgát később?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem lesz feltüntetve. Most teljesen fel vagy mentve az osztályzás alól? Nem csak az írásbeli alól? Nyelvvizsgát bármikor tehetsz, de nyilván azért vagy felmentve, mert a szakértő szerint az érettségit se tudnád letenni.

A diszlexiát x-szel írják.

2015. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Megvan már a zárovizsgám főiskolán, már csak a nyelvvizsga kellene hogy megkapjam az oklevelem, de sajnos van diszlexiám , azonban nyelvvizsgát megszeretném majd csinálni kínkeservesen, de a diploma pedig már kellene, és nem tudom, hogy egyáltalán a pénzügy számvitel oklevelet megkapom-e így, valamint hogy utána tehetek-e le nyeilvvizsgát
2015. febr. 26. 17:13
 3/15 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgáztató cég és a főiskolád két külön cég.

"Valamint attól csinálhatok nyelvvizsgát később?"- Hogyne, csupán pénzkérdés...

2015. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nade középiskolában fel voltál mentve? A nyelvi érettségi alól fel voltál mentve?
2015. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem voltam felmentve eddig sehol sem, semmi alól, vért izzadtam az angollal ez mait mindig is. Valamint menni szeretnék tovább tanulni , ott kapok valami felmentést? mert az igazat megmondva nem szeretnék különc lenni, és úgy szeretnék vizsgázni mint a többiek, valamint nyelvvizsgát is szeretnék letenni, mert sok munkahely kéri (sajnos), de a pénzügy és számvitel diplomához sajnos szakmai nyelvvizsga kell, akkor azt is ki tudom váltani ezzel ?
2015. febr. 26. 20:23
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyáltalán honnan veszed, hogy diszlexiás vagy? Ha az lennél, középiskolában már kiderült volna és felmentettek volna. Felnőtt korban 70-80 ezer forintért lehet az ELTE gyógypedagógiai karának valamilyen intézményében szakértői vizsgálatot kérni, hogy ez kiderüljön, csak az alapján menthetnek fel.
2015. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Természetesen a kérdésem arra irányul, ha felmentenek, akkor mi lesz ...
2015. febr. 26. 21:04
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán adnak nyelvvizsgamentességet, a te esetedben különösen nehéz lesz, hiszen már elvégeztél egy főiskolát, alaposan meg fogják vizsgálni a helyzetedet. A Szociális és Rehabilitációs Szakértői Bizottságnál kell majd érdeklődnöd.

De indokolt esetben sem adnak feltétlen mentességet. Lehet, hogy csak felmentenek a szóbeli vagy írásbeli rész alól, vagy csak hosszabb időt kapsz a felkészülésre.

2015. febr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De még mindig nem mondod meg, hogy miből gondolod, hogy diszlexiás vagy. Magadat diagnosztizáltad? Kezdek arra gondolni, hogy valójában csak egy kamu felmentést szeretnél szerezni, hogy nyelvvizsga nélkül megkapd a diplomádat. Ez nem fog menni.
2015. febr. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A vizsgálat csak le nem zárt utolsó tanulmányi év esetén kérhető. [link]
2015. febr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!