Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű érettségin KÖTELES...

Középszintű érettségin KÖTELESEK, vagy TILOS kiadniuk a tanároknak a tételsort?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Kötelesek. De csak a tételsort. Vagyis abba csak kategóriák, címek meg hasonlók lehetnek, pl. Ady Endre ars poeticája, kidolgozva nem adhatják ki (még talán a vázlatot sem, bár ebben nem vagyok biztos).
2015. febr. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Az első válasz nem helyes. Néhány tantárgyból kötelesek, ezek közül a magyar általános. A tantárgyak többségéből pedig tilos kiadniuk (de ezt nagyon sok helyen nem tartják be), helyette a témakörök listát kell kiadniuk, magát a tételt csak a húzáskor ismeri meg a vizsgázó.

A [link] címen a vizsgaleírás oszlopban minden tárgy leírásánál az elején, a táblázatban a "nyilvánosságra hozandó anyagok" tartalmazza, hogy mi vonatkozik arra a tárgyra, ott tudod megnézni.

2015. febr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ezt mondtam, kettes. Csak nálam a tételsor egyenlő a témakörrel.

Ez alatt mit értesz: "A tantárgyak többségéből pedig tilos kiadniuk" ?

Én pont egy héttel ezelőtt fordultam az igazgatóhoz és azt a választ kaptam tőle, hogy minden érettségi tantárgyból meg kell kapni a diáknak a témakörök listáját.

2015. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan azért nem érted, hogy két különböző dologról beszélünk, és azt sem, hogy mit mondott az igazgató, mert összekevered a tételsort a témakörökkel. Az két különböző dolog, a fenti linken lehet tájékozódni róla.
2015. febr. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
mi a tételsor és mi a témakör? Az Amerikai Függetlenésgi Háború c. tétel pl. hova tartozik? Ennek a címét pl. ki kötelesek adni, ha ez benne lesz a 20 db tétel között a szóbelin?
2015. febr. 27. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

A témakör tágabb, a tétel konkrétabb. Jellemzően egy témakört nem is tudnál 15 percben teljesen elmondani. De vannak tanárok, akik úgy kerülik meg a szabályt, hogy olyan szűk témaköröket jelölnek ki, amik majdnem azonosak a tételsorral.


Mondjuk a témakör lehet a XIV-XV. századi magyar gazdaság, vagy lehet Hunyadi Mátyás uralkodása. Mind a kettőből kijöhet egy olyan tétel, hogy Mátyás gazdaságpolitikája. Kb. ez egy tétel. A "Minden, amit valaha tudni akartál Mátyásról" több, mint egy érettségi tétel.

2015. febr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!