Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye hogy összetud...

Mennyi az esélye hogy összetudok hozni egy kémia és biosz 85%os emelt szintű érettségit, ha csak arra tanulok szeptembertől?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szintről indulsz. ha 0-ról, főleg kémiából, az nehéz.
2015. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem azt mondom, hogy nehéz, mert ha az ember pluszpontért csinálná csak 50-60% kb nevetséges tudással megkapható (ha érdekli a téma), ha 100%ra hajt az ember (amiből lesz esetleg 85% akkor bizony oda kell tennie magát.


bioszból is nehéz, pl a komplett 10.es anyag abszolút érdektelen annak aki orvosira menne, mégis minden évben visszatérő pl növényi szovetek-szervek, állatok viselkedése, társulások


ha még tudod is miből tanulj akkor is kevés az egy év sztem

nem is az, hogy olyan eldurvultan nehéz lenne, de 85% az bizony nem kevés, szerencse is kell hozzá, ráadásul duplán...


a kémia szerintem könnyebb, mert az ötösöm lesz kémiábólhoz van egy szájbarágós megoldás kötet külön, amivel kb nulláról fel lehet készülni a számolós feladatokra, a táblázatok meg kísérletelemzések gyakorlatilag a villányiból vannak visszakérdezve, egyáltalán nem nehezek ha az ember odafigyelve magának tanulja (valamelyik évben az ammónia szintézisgázból előállítása az egyensúlyra vezető folyamatok példája volt a könyvből) a mozaik 11-12 elméletis könyv vicc kategória ne készít fel semmire


a kémival kezdeném, és szerintem ha ma elkezded ősszel már lehetne emeltszinten állni (sajnos az előrehozott érettségizés lehetősége megszűnt), jó ha tudja az embere a sejtbisoznál nem a levegőbe beszél a pirimidinnel purinnal imidazollal szteránvázas vegyületekkel citrátkörrel ATP szintézissel foszfatidsavval

2015. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tehet érettségit ősszel kémiából,ha már leérettségizett a többi tantárgyból és nem jár suliba. Csak az nem tehet előrehozott érettségit,aki még középiskolás és ingyen van neki,de ha szept.5-ig befizeted ,akkor tehetsz emelt kémiát az ősszel.
2015. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

oktatas.hu 2015.jan.8.

Vizsgaidőszakok


Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet (továbbiakban: vizsgaszabályzat) 12. § 6) bekezdés b) és c) pontja alapján érettségi vizsgát két vizsgaidőszakban, a május-júniusi és az október-novemberi vizsgaidőszakban lehet tenni

2015. márc. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

egyikből se nulláról indulnék, kémiát tanultam normálisan 4 évig a bioszt 6 évig azt kevésbé lelkiismeretesen

az orvosi lenne a cél

2015. márc. 3. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem 0-ról indulsz, 1 évig csak a 2 tárgyra koncentrálsz, megoldható.

Ha kell, tudok mondani olyan budapesti intézményt, ahol heti12-12 órában tanítják a 2 tárgyat, emelt szintű érettségire készítenek belőle.

2015. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az emeltnek sajnos nem sok köze van hozzá, hogy mennyit tanultál általánosban meg gimi 9-10ben, mert feladatokat kell megoldani sokat, és komplexeket, nem fejezetekre kérdeznek rá hanem hogy tudod-e hasznosítani a megtanultakat
2015. márc. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, érdekelne az intézmény :)
2015. márc. 4. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!