Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakon 7 vizsgát, hogy...

Jogász szakon 7 vizsgát, hogy lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 2. 18:25
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
vizsgaidőszak 6 hete alatt!
2015. márc. 2. 18:26
 2/12 anonim ***** válasza:

Úgy ahogyan minden más szakon: TANULÁSSAL!

Ezért mentél egyetemre, nem?

(Persze, ha a vizsgaidőszak heteiben kezdesz tanulni, akkor ráb@@szol.)

2015. márc. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Örülnék, ha csak 7 vizsgám lenne..... mit rinyálsz 7 vizsga alatt? Ahogy hallom ismerőseimtől, mindnek ilyen 6-8 vizsgája van! Elmentek ti a búsba!

Véégzős fizikus vagyok, félév végén 12 vizsgám lesz.

2015. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát, mivel nálatok nem jellemző az, hogy a félév közben beadandókat/rajzokat kell gyártani, nyugodtan nekiállhatsz tanulni már most a szorgalmi időszakban; így nem lesz gondod a vizsgákkal, akár két hét alatt is lezavarhatod őket.
2015. márc. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Folyamatos, rendszeres tanulással meg lehet csinálni simán! Ezt én mondom, aki szintén ide jár, és ennyi vizsgám volt most első félévben. (1. éves vagyok). Viszont az tény, hogy már a szorgalmi időszak alatt érdemes (és nagyon erősen ajánlott!!!) elkezdeni a rendszeres, becsületes készülést, és akkor jóval könnyebb dolgod lesz a vizsgaidőszak alatt. Tulajdonképpen nekem 10 vizsgám lett volna egyből hivatalosan, csak mivel már másik szakról jöttem, beszámíttattam pár kreditemet, így 3 tárgy már megvolt. Az nem igaz, hogy év közben nincsenek beadandók stb, mert igenis vannak egyes tárgyakból, most 2. félévben, és szinte óráról órára kiselőadásokat is kell tartani stb. Sok az alapozó tárgy, ami nem a legizgalmasabb, azt nem árt mihamarabb elkezdeni, mert okulva az én példámból, nagyon megszívod ha csak vizsgaidőszak alatt tanulsz rá 1 hetet!!! Én lusta voltam év közben bevallom őszintén, így kínkeservesen, éjt nappallá téve kellett tanulnom, egész vizsgaidőszak alatt, és nem is a legjobban végeztem. kettes-hármasokkal mentem át.:/ Tehát légy szorgalmas és kitartó,, és menni fog ha tényleg akarod!;)
2015. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

5: Jó én mérnök szakra jártam és nálunk a beadandó heti legalább egy A2-es rajz (de néha több) legyártását jelentette, mellette pedig tervezni kellett ezt-azt, amivel konzultálni kellett folyamatosan, különben meghúztak. Ez mellé jöttek a ZH-k és néha előadások tartása... Na így nem könnyű felkészülni félév közben a vizsgákra.


Szerencsére nekünk a vizsgaidőszak a "pihenésé" volt, mert általában nem kellett annyira nagyon sokat tanulni. Általában.

2015. márc. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én elsős vagyok jogon és lusta voltam szorgalmi időszakban a vizsgákra tanulni. Általában a Róma és Latin zh-k voltak, amikre készültem. Vizsgaidőszakban kezdtem csak tanulni. Vizsgák előtt 2-3 nappal. Volt, hogy 1 héten 3 vizsgám volt. Hétfő,csütörtök,péntek. Közepes eredménnyel, de meglettek. Sőt, legelső vizsgám szombati napon volt és hétfőn már a következő. Az eredményeim változóak. A kettestől az 5ösig van mindenből.
2015. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Menjetek a fenébe! Ezek szerint a jog is egy rohadt nagy büfészak. Legalább valami vidéki egyetemen vagy?
2015. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Negyedéves vagyok jogon, SZTE.


Saját tapasztalat szerint, ha az ember közepesen tartja a tempót szorgalmi időszakban és elég időt hagy 4-5-6-7 nap egy tárgyra, de azt maximális hatásfokkal tanulja = akkor nem csúszik a tárgy. Ha nem csúszik, akkor minden további nélkül, szerencsével át lehet vészelni 7-8 vizsgát. A probléma ott van, ha nehéz tárgyak maradnak vissza. Szóval én azt javaslom, hogy ha szorgalmiban nem is készülsz rájuk, de vizsgaidőszakban 10-12-14 óra tanulással meg lehet oldani. Ezt a nehezebb szemeszterekre értem. Meg persze attól is függ, kinek mi a cél-jegye.


Röviden: kitartás és szerencse.


PS: Nem büfészak.

2015. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Hát, rohadtul nem büfészak, de nem vitatkozom veled utolsó előtti! Nálunk is minden héten több ZH van, beadandók, prezentációk stb. Reggel 8-este 8-ig vannak óráim általában, és aztán otthon tanulhatok mindig másnapra jó sokat, úgy, hogy másnap 6-kor el kell indulnom! Tehát sokszor nuku alvás, ha nem akarok 1-est a ZH-n, szóval nekünk sem olyan könnyű, mint hiszed! De úgyis a te igazadat fogod hangoztatni ezek után is tehát mindegy. Csak tudatom veled, egyáltalán nem könnyű ez a szak (sem), de ha ezt meg azzal magyarázod, hogy gyengeelméjű vagyok, csak nyugodtan. Akkor én ilyen gyengeelméjűként fogom élni az életem, jelzem: eddig is ment!
2015. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!