Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szabad-e erre egyest adnia a...

Szabad-e erre egyest adnia a tanárnak?

Figyelt kérdés
Matek órán a százalék számítást tanuljuk(6.-as vagyok) és ma mindenki kapott jegyet a füzetére. Nos én azért kaptam egyest, mert fejbe kiszámoltam és nem írtam le csak a végeredményt,és erre ő azt mondta,hogy erre így nem tud a dolgozatban pontot adni, fogta és ráírta az egyest. Szabad ilyet tennie a tanárnak?

2015. márc. 3. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
igen.
2015. márc. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Igen, mert ki is leshetted valahonnan a megoldásokat/számológéppel kiszámolhattad, és ő kíváncsi lett volna a számolásaidra.
2015. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Teljes mértékben. Ismerem a helyzeted, nekem is azt kellett inkább megtanulnom akkor, hogy miképp írom le azt, hogy miképp számoltam fejben. Bármennyire is egyszerűnek hangzik ez :-)
2015. márc. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Igen. A kérdés ugyanis nem az, hogy oda tudsz-e írni egy számot, hanem hogy a meglévő eszközeidet/ismereteidet tudod-e alkalmazni egy probléma megoldása során.
2015. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem adhat erre egyest.

Figyelmeztethet, jelezheti a problémát.

Egyest csakis előre jelzett témakörrel, tananyagrésszel kapcsolatos számonkérésre (dolgozat, felelés), vagy órai munkára adhat, amennyiben az iskola pedagógiai programjában az Értékelés c. fejezetben ez így van rögzítve.


Tanár vagyok magam is, de az iyen fegyelmező, hirtelen adott egyeseknek nem látom értelmét.

De eleve nem törvényes szerintem.

Más kérdés, hogy sokan alkalmazzák a kollégáim közül sajnos. Ezzel csak a szorongást, görcsöt, utálatot idézik elő.

Én kérek elnézést az ilyen tanárok helyett is.

2015. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!