Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék újra érettségizni?

Detty0322 kérdése:

Hogyan tudnék újra érettségizni?

Figyelt kérdés

Szeretnék óvónőnek tanulni főiskolán viszont ehhez javítanom kéne az érettségimen ( magyar ,töri ) és szeretnék + két tantárgyból érettségizni ( földrajz és informatika ).

Meg tudná nekem valaki ,hogy és mint tudnám én ezt elintézni ?

Illetve ,hogy milyen költségeket vonz ez maga után ?? :)



2015. márc. 4. 10:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az Oktatási Hivatalon keresztül tudsz jelentkezni érettségire(szükséges hozzá érettségi bizonyítvány és középiskolai bizonyítvány, valamint adnak számlát az érettségikről, amiknek befizetését követően az igazolást is be kell mutatnod), de nem lesz olcsó mulatság! A legközelebbi vizsgaidőszak, amire jelentkezhetsz az őszi lesz.

Középszintű érettségik 16.000 Ft-ba kerülnek, emelt szintű érettségik pedig 26.000.

2015. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az Oktatási Hivatalon keresztül NEM lehet jelentkezni, ez valami urban legend,amit itt a GYIK-on szívesen terjesztenek az emberek.

A kormányhivatalban vagy bármelyik érettségit rendező középiskolában lehet jelentkezni, legközelebb az őszi vizsgaidőszakra, szeptember 5-éig.

De felvételihez talán célszerűbb a jövő tavaszi vizsgaidőszakot választani, hogy több időd legyen készülni, vagy elosztani ezt a sok tárgyat két időszakra.

A jövő tavaszira február 15-éig jelentkezhetsz (az ideiről emiatt már lekéstél).

Magyarból és történelemből ismétlő, földrajzból és informatikából kiegészítő érettségire kell jelentkezned.


Minden tudnivalót megtalálsz itt: [link]

Ha van még kérdésed, szívesen segítek.

2015. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel Budapest Főváros Kormányhivatalába helyezték az Oktatási Hivatalt ezért de, lehet! Én is ott jelentkeztem.
2015. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a legnagyobb ostobaság, amit olvastam a héten. És ufók őrzik a bejáratát. És minden jelentkezőt egy pohár pezsgővel várnak.

Olvasd el esetleg a vizsgaszabályzatot, vagy szóljál hozzá olyasmihez, amihez értesz, de ha már tévedsz és kijavítanak, legalább ne lovald bele magad a hülyeségedbe, és ne kezdj hozzá meséket kitalálni.

De egyébként hátha még olvasni tudsz:

OH: [link]

KH: [link]

Szerinted a Szalay utcát a Váci utcába helyezték?

2015. márc. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!