Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem 1. féléve mellett ti...

Egyetem 1. féléve mellett ti tudtatok dolgozni? Milyen szak? Mikor dolgoztatok? (délután, este, hétvégén? )

Figyelt kérdés
2015. márc. 9. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Első félévben az órarendedet a tanulmányi osztály állítja össze, tehát nincs beleszólásod abba mikor mennyi órád lesz. Ez minden karra igaz és az esetek többségében hétfőtől péntekig le vagy fedve. Ha mázlid van a pénteked rövid és délutánra vállalhatsz diákmelót, esetleg még szombatra is. Ha nincs valami ismerősöd akivel meg tudnál beszélni egyféle rugalmas időbeosztást munkára, szerintem csak ezek a lehetőségek maradnak. Az más kérdés mennyire fogod bírni. Az első 5 hét kb ,amikor még könnyedén vállalsz melót, majd utána beindul az élet zh-kkal ,beadandókkal karöltve. Akkor már nem biztos, hogy a hétvégi melót választod a tanulás helyett, mert könnyen meglehet szükséged lesz az időre a felkészülésre. Nekem az a tapasztalatom, hogy az első 1,5 vagy esetleg 2 év az, amiben az ember nehezen vagy egyáltalán nem tud és lehet, hogy nem is akar dolgozni. Ha esetleg főállású napi 8 órás heti 5 napos munkára gondoltál a kérdésed folyamán szerintem felejtős. Azt nem lehet bírni nappali mellett. Adok egy tanácsot, amit persze nem kötelező megfogadni (és nem is tudom mennyire vagy rászorulva az 1. félév melletti melóra), de szerintem az első félévedet nyomd meg erősen. Legyen meg minden tárgyad, így a második félévben rendesen, fel tudsz venni mindent még azt is, aminek előkövetelménye van. Ha jól tanultál ösztöndíjad is lesz, valamint kreditpontokkal is jól fogsz állni. Ráadásul a 2. félévre már magadnak állítod össze az órarendet, lehet, hogy a pénteked teljesen szabad lesz, úgy pedigg már könnyebb munkát vállalni. Bocsi az offért, de én azt tapasztaltam a társaimon és magamon is, hogyha lehet is nehéz az 1. félévre a munkát beütemezni. (gépészmérnök)
2015. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!