Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn meglehet valahogy...

Levelezőn meglehet valahogy oldani, hogy ne kelljen bejárni péntekenként, vagy csak péntek délután?

Figyelt kérdés

Felvettek az SZTE - természettudományi és informatikai karának mérnökinformatikus szakjára. Megnéztem az ideiglenes órarendet és úgy néz ki, hogy péntek délelőtt 10-től már lennének óráim. Ezt munka mellett nem nagyon tudom összehozni.

Ehhez kéne egy kis segítség vagy egy kis útbaigazítás, mert nem vagyok túl tájékozott a témával kapcsolatban sajnos. Esetleg ilyen információ is érdekelne, hogy a munkáltatók hogy állnak hozzá az ilyen dolgokhoz. Előző kérdésekbe olvastam, hogy elvileg köteles megadni ezeket a napokat fizetés nélküli szabadságként. Válaszokat előre is köszönöm!



2014. júl. 30. 08:46
 1/1 anonim ***** válasza:

2012. évi I. törvény az új munka törvény hatálybalépése óta már nem köteles a munkáltató FN szabadságra elengedni a képzésben résztvevő dolgozóját még akkor sem ha egyetemre jár az illető. A munkáltatók nem támogatják hogy az alkalmazottjuk tanuljon, kivéve ha ők kötelezték erre a munkavállalót. Szóval ha ez személyes karriered érdekében jelentkeztél, és semmi köze a mostani munkakörödhöz semmi jóra ne számítsál. (persze lehetnem egyéni kivételek, pl. nagyon nagy cimbik vagytok a főnökökkel vagy valaki extra rendes ember a főnök aki nem csak az elvégzendő munkát nézi hanem azt hogy egy diploma mennyit jelenthetne a te életedben, de az ilyen helyzet nem tekinthető általánosnak azt hiszem)

Sajnos saját szabidból kell megoldanod a konzultációkat és vizsgákat..az emberek többsége így csinálja..

Egy-két "betegség" is belefér egy félévben (ha ilyen trükkel élsz el sem kell mondani hogy egyetemre jársz)

Más lehetőséged nem nagyon van..illetve még az hogy ne m jársz be órákra mások jegyzetére hagyatkozol amikor nem tudsz menni mert munka van..és csak akkor veszel ki szabiz meg van ám fél nap szabi is vagy csúsztatás egy munkahelyen ezeket mind péntekre koncentrálod...

2014. júl. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!