Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha beiratkozom egy OKJ-tanfoly...

Ha beiratkozom egy OKJ-tanfolyamra, akkor létrejön a hallgatói jogviszony?

Figyelt kérdés
Mert én eddig még csak néhány tanfolyamról érdeklődtem, de ott azt mondták, hogy csak iskolalátogatási papírt tudnak adni. Ha ebben az évben töltöm majd be a 22. életévemet, akkor hogy is működik most ez? Köszönöm a választ előre is! :)

2015. márc. 10. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
OKJ-s tanfolyamon nem vagy hallgató.
2015. márc. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tanulói jogviszonyod lesz. olyan mint ami középiskolában is volt. ha jól tudom ingyenesen addig kezdheted el az okj-t ha az iskola megkezdéséig nem töltöd be 21 vagy 22. évedet. ez meg van határozva.
2015. márc. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem szóló írja, jár a diákigazolvány, eltartottnak minősülsz, de a családi pótlékba és adókedvezménybe csak beszámítanak, ha van kisebb tesód, aki után még jár. Végezhetsz diákmunkát, és jár az árvaellátás (ha neadj'isten ezért kérdezted.)
2015. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor a megkérdezett illetékesek miért mondták azt, hogy csak iskolalátogatási papírral tudnának szolgálni?
2015. márc. 10. 20:43
 5/6 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan a kettő nem ugyanaz, jól gondolkozom?
2015. márc. 10. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha főiskola/egyetem indít okj tanfolyamot, akkor hallgatói jogviszonyod lesz. Minden más esetben tanulói.
2015. márc. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!