Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ tanfolyamok! Lehetséges...

OKJ tanfolyamok! Lehetséges az, hogy beiratkozom, tanulói jogviszonyt szerzek, de egyáltalán nem járok majd be órákra?

Figyelt kérdés
Találtam ingyenes budapesti tanfolyamokat (nappali), és ami nekem nagyon fontos, hogy diákigazolványt és tanulói jogviszonyt biztosít, ráadásul a családi pótlék és az árvasági juttatás is meg lenne oldva. Viszont nekem csak ennyiben érdekelt, nem szeretnék bejárni az órákra. Nem vagyok egyetemista, munka mellett is jól jönne ez a megoldás. A kérdésem az, hogy megoldható, hogy nem járok be a képzésre, a tanulói jogviszony viszont fent marad? Aki tud kérem írjon, nagyon fontos!

2014. szept. 18. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2014. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert ki fognak rúgni, ha nincs meg az óraszámod.
2014. szept. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy ideig fennmarad a jogviszonyod, de ha elérsz egy bizonyos órát, amin nem jelentél meg, úgy vágnak ki mint macskát sz*ni. nálunk, aki 15 órát hiányzott, kirúgták.
2014. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kéredző a az okj képzés a közoktatás része. Családi pótlék 20 éves korig jár, akkor is ha még nem ért véget az okj képzésed akkorra, árvasági ugyan jár, de csak nappalai tagozatos diáknak. Nappalira okj-re 21 éves korig mehetsz.

Van egy kis bökkenő, amivel a kérdésed alapján nem számolsz. Nappali tagozatos közoktatásban kötelező az óra látogatás, igazolatlan hiányzás esetén ugyanúgy kirúgnak mint gimnáziumból. Szóval nem tanköteles tanuló tanulói jogviszonya a törvény erejénél fogva megszűnik, ha 30 tanítási óránál – a felnőttoktatásban 20 tanítási óránál – többet mulaszt igazolatlanul, feltéve, ha az iskola a tanulót, illetve kiskorú tanuló esetén a szülőt legalább két alkalommal írásban figyelmeztette a hiányzás következményeire.Úgyhogy ezt el is felejtheted, mert 3-4 napig lehetnél tanuló esetedben.

2014. szept. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a teljes körű válaszokat! Nagyon reménytelen a helyzetem, ezért számolok minden ökörségnek tűnő lehetőséggel is.
2014. szept. 19. 12:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle?
2016. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!