Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy kéne ezt az...

Szerintetek hogy kéne ezt az egészet rendeznem?

Figyelt kérdés
Na szóval megpróbálom összefoglalni.11. második félévben sajnos elég sokszor ellógtam az angolórákat.Tudom nem szép dolog,én is bánom,de ezen már nem tudok változtatni.12. első félévben már összeszedtem magam, kevesebbet is hiányoztam,de ha betegeskedtem,vagy bármilyen tőlem független ok miatt nem jöttem aznap suliba,azt az angoltanár az előző félévi viselkedésem miatt szintén lógásnak tekintett,de mivel ezekkel eltudtam számolni oszt.főnököm felé(igazoltan),így nem törődtem vele.Na szóval még a téli szünet előtt írtunk egy 2 részes tz-t,aminek csak az egyik felén voltam ott.Téli szünet után rögtön jelentkeztünk egy másik lánnyal,hogy nekünk ezt be kéne pótolni,2 héten keresztül folyamatosan jártunk utána,de mindig elfelejtette így a végén hagytuk.Előző héten viszont mikor kiosztotta végre a többieknek a tz-t,szólt,hogy nekünk is meg kell írni.Viszont a köv. órán és az azutánin sem tudtam ott lenni,mindegy hogy miért,de OKKAl és IGAZOLTAN maradtam távol.Most viszont azt hallottam vissza,hogy teljesen ki van rám bukva,meg hogy legközelebb nem fog tz előtt szólni stb.,meg elege van abból,hogy állandóan lógok,pedig téli szünet utántól kezdve nem is hiányoztam még,készülök az órákra is ált. stb.Tudom,ha tanár lennék,én sem állnék másképp hozzá,úgyhogy ezt magamnak köszönhetem,hogy nem bízik bennem,de akármit mondok,úgysem fog nekem hinni,még ha orvosi igazolást mutatok neki,akkor sem!:(Holnap lesz vele óránk,biztos,hogy felhozza,akkor mit mondjak neki,hogy viselkedjek?Nem akarok durva lenni,mert ő fog érettségiztetni is,ugyanakkor megalázkodni sem szeretnék,és ki akarok állni az igazamért,de fontos,hogy érezze a tiszteletet és az alázatot is a részemről.Ja még úgy mellékesen,van egy másik lány aki tőlem többet hiányzott sokkal,már tavaly is,de neki nem mondd semmit,én meg általában ha nem vagyok ott,akkor rögtön lógok...úgyhogy nem vagyok a tanár kedvence...Tudom,talán apróságnak meg hülyeségnek tűnhet,hogy ezen problémázok,de ez engem akkor is bámt!:(
2010. febr. 15. 15:42
 1/2 A kérdező kommentje:
És még egyszer hangsúlyozom,hogy nem magamat akarom védeni és nem is az angoltanárt hibáztatni,tudom,hogy elrontottam,a kérdés az,hogy hogy rendezzem ezt.
2010. febr. 15. 15:47
 2/2 anonim válasza:
Legyél nyílt és őszinte. Ne foglalkozz mással, csak légy végre korrekt a tanároddal szemben! Senki sem szereti a sunyi embereket, a tanároknak viszont különösen jó orruk van hozzájuk. Kerüld a nyegleséget, a fölényességet tedd félre teljes mértékben! Állj elé, húzd ki magad, nézz a szemébe és vallj színt! Ilyesmiket mondj neki: sokszor hiányoztál, de nem akarod meginni a hülyeséged levét. Összeszedted magad, kifogástalanul felkészültél, és igenis meg tudod írni azt a dolgozatot.
2010. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!