Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha majd 3 után abbahagyom az...

Ha majd 3 után abbahagyom az egyetemet (4. ben végeznék), akkor mehetek ingyenes OKJ-s képzésre? 3. bukott vizsgatárggyal fizetősön kell folytatni, vagy elölről az egészet szintén pénzért (államilag támogatotton vagyok jelenleg)?

Figyelt kérdés
Csúszom egy évet, de órákra bejártam, viszont ha az egyik vizsgatárgyból nem sikerül átmennem, akkor az egyetemi tanulmányaimnak vége... 1x nem sikerült, 2x nem mentem el vizsgázni a tantárgyból, holnap megyek 3x-ra, de ha ez se sikerül, akkor nem tanulhatok tovább... (mármint ez a 3. félévem, hogy felveszem a tantárgyat) kérdésem, hogy akkor fizetőssel folytathatom-e, vagy elsőtől kell-e kezdeni megint? Vagy ha nem sikerül, akkor OKJ-s képzésért fizetnem kell-e, vagy az még ingyenesnek számít-e (23-t nem töltöttem még be)?
2011. jún. 22. 16:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Mármint most harmadéves vagyok, jövőre végeznék...
2011. jún. 22. 16:14
 2/3 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy nincs minden elveszve.lehet kérvényt beadni a dékánnak újabb tantárgyfelvételre, de lehet, hogy van még más lehetőség is ...nem tudom pontosan, kérdezz rá a to-n!

okj-nál ugyan úgy felvételizned kell, hiába tanulnál ugyan abban a suliban. amelyik tantárgyad sikerült azt betudod számítani(kreditátvételi kérvény)ha felvesznek államilag támogatottra akkor szerencséd van, de figyelembe veszik, hogy hány évet jártál államilag finanszírozottra(ha jól tudom max 10 félév)ha túl léped a maximumot fizetned kell

remélem érthető volt valamennyire amit írtam...

2011. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nappali rendszerű iskolai oktatásban abban az évben kezdheti utoljára a tanuló a tanévet, amelyben betölti a 22. életévét (általános iskolai oktatás esetén a 16. életévét). Ha azonban az általános iskola első évfolyamát a hetedik életévében kezdte meg, vagy ha olyan szakképzésben vesz részt, amelyben a szakképzési évfolyamok száma meghaladja a kettőt, akkor abban az évben kezdhet utoljára tanévet, amelyikben a 23. életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló esetén, valamint a súlyos beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanuló esetén, továbbá, ha a tanulmányi követelményeket azért nem tudták teljesíteni, mert a tanuló tartós gyógykezelés alatt állt, a fentiekben meghatározott életkorhoz három évet hozzá kell számítani.


Ha a 2. kategória vagy, akkor még elkezdheted talán ingyenesen. A 12 lehetséges állami képzésből viszont levonnak akkor 6 félévet ugye.

De inkább próbálkozz előbb méltányossággal, hátha engedélyeznek még egy vizsgát, tárgyfelvételt, esetleg újrafelvételizhetsz, és elfogadtatod az eddigi tárgyaidat. Már eléggé a vége felé vagy, nem lenne jó lépés csak úgy eldobni.

2011. jún. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!