Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szak megszüntetése az aktuális...

Emo_b kérdése:

Szak megszüntetése az aktuális félévben kvázi azonnali hatállyal - lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény kimondja:


"A hallgatók részére biztosított tanulmányi időt, a tanulmányok megszakítását és szüneteltetését a hallgatói jogviszonyuk létesítésekor érvényes rendelkezéseknek megfelelően kell meghatározni. E rendelkezésektől a felsőoktatási intézmény 2015. szeptember 1-jétől eltérhet."


Erre hivatkozva olyan hírek keringenek, amelyek alapján a hamarosan kiértesítenek, hogy amennyiben ebben a félévben nem fejezem be a tanulmányaimat, több lehetőségem nem lesz.


Erről korábban semmilyen levelet, értesítést, de még említést nem hallottam különösen nem a félév elején, amely - ezek szerint - az utolsónak volt szánva.


A szakon kifejezetten bátorítottak passzív félévek beiktatására - sőt, anélkül nem is lehetséges a befejezés, mivel 3 több hónapig tartó gyakorlatra volt szükség, emellett a diplomaterv elkészítéséhez konkrét cégnél kellett szerepet vállalni, különben nem elfogadható a diploma.


Az eredeti képzési időből még több félévem is lehetne.


Kérdésem, hogy jogilag megteheti-e az egyetem, hogy ennyire az utolsó percben tájékoztat egy ilyen horderejű témában?????


Köszönöm a válaszokat!



#diploma #szak megszüntetés #kifutó egyetemi szak
2015. márc. 12. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ilyen típusú határozatokat a tanulmányi és vizsgaszabályzat alapján hozzák. Azt kellene tehát megnézni, hogy ott mit írnak erről.
2015. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A vizsgaszabályzat 2014 júliusi kiadásában szó szerint az van irva, hogy a 2016/2017 első féléve előtt kezdettekre az a kiegészités vonatkozik, miszerint a képzési idő 20 félév (aktiv féléveket számolva). Szó szerint.


Magyarul kifejezetten le van irva, hogy a feltételek változatlanok.


Állitolag ennek ellenére hamarosan jön egy levél, hogy ez a vége. Jogi útra terelhető ez a dolog? Ami hátravan: 1 irásbeli nyelvvizsga és az államvizsga, amire nem mehetsz nyelvvizsga nélkül.


Tehát az egyetemnek semmi dolga velem, egy alkalmat kell csak garantalnia hogy elmehessek államvizsgázni.

2015. márc. 13. 07:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem. Arra, hogy "állítólag" nem lehet konkrét választ adni. Jogi útra is csak akkor lehet terelni az ügyet, ha valamilyen konkrét határozatot kaptál írásban.


Én a helyedben egész mást csinálnék. Menj be a tanulmányi osztályra, és kérdezd meg, hogy a következő záróvizsgára hogyan jelentkezhetsz be, mik a határidők stb., mert most szeretnél végezni, mindent teljesítettél.


Ha valami gond van, akkor itt kiderül, ha meg nincs, akkor hajrá! :)

2015. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Megpróbálom. De van egy nagy baj: a nyelvvizsgák átfutási ideje több hónap. Ha jövő héten megkapom a levelet, amiről szó van, már helyből nem tudok jelentkezni olyan vizsgára, aminek az eredménye meg is érkezik a határidő előtt. Gyakorlatilag úgy értesítenek ki, hogy egyáltalán nincs már semmi esélyem.


Normális ez???

2015. márc. 15. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen egyetem ez. Nálunk is szűntek meg szakok, de biztosítottak róla, hogy a még szakon tanulókat ez nem érinti, tehát ők befejezhetik a tanulmányaikat, csak új évfolyam nem indul már. Olyan szak is volt, ahol egy az egyben elvágták azok tanulmányait is, akik már 1-2 éve csinálták. Nem lettek kirúgva, lehetőséget kaptak arra, hogy különbözet nélkül átmehessenek a legközelebbi egyetem ugyanilyen szakára. Ergo azon felül, hogy mostmár 80 km-vel arrébb tanulnak, az ég világon semmilyen hátrány nem ért senkit.


Szerintem menj be a tanulmányi osztályra és kérdezd meg, hogy mire számíthatsz. Többnyire olyan nem szokott előfordulni, amit te emlegetsz.

2015. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, én is eléggé furcsállom ezt az eljárást. Ahol én dolgozom (szintén egyetem) ugyanaz az eljárás, mint amit az előző válaszoló írt. Ha bármilyen változás van, a rendszerben lévő, régebbi hallgatóknak biztosítjuk a végzés lehetőségét. A változásokat felmenő rendszerben szoktuk bevezetni.
2015. márc. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Közben sikerült végeznem! Köszönöm a válaszokat.

A levél egyébként megjött, 2016ig tartanak államvizsgát. A tárgyakat idén beszüntetik. Szerencsére ez engem már nem érint.

2015. jún. 13. 18:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Gratula! :)

(én voltam az első válaszoló)

2015. jún. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!