Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépiforgácsolót kell megtanuln...

Xenil kérdése:

Gépiforgácsolót kell megtanulnom, ha CNC- vel szeretnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintem elég hülyén fogok kijönni ezzel a kérdéssel, de valahogy nem látom át a rendszert. Szóval szeretnék CNC gépkezelőként dolgozni, mert eltudnám magamat képzelni benne, és viszonylag jól keresett. Szeretném megtudni, hogy ehez milyen OKJ-s végzettség kell, tehát a CNC gépkezelő tanfolyam szükséges hozzá, vagy a sima gépiforgácsolóval is eltudok helyezkedni CNC-ként? A másik kérdésem az az lenne, hogy tudnátok ajánlani nekem ehez Budapesti iskolákat?



2015. márc. 13. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Sima gépiforgácsoló okj-vel nem tudsz elhelyezkedni cnc-sként (elvileg).

Viszont van egy olyan, hogy cnc-gépkezelő, ha azt elvégzed, akkor tudsz. Azt hiszem ez egy 3-al kezdődő okj szám azonosít, általános iskolai tudásra épít.

Persze ettől függetlenül többet is elvégezhetsz, így több lehetőséged van...

2015. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A CNC gépkezelő OKJ-t csak szakmai előképzettséggel tudod elkezdeni, amely a gépi forgácsoló vagy a gépgyártástechnológiai technikus. Tehát 2 tanfolyamot kell elvégezned.
2015. márc. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a gépiforgácsolóhoz kezdetben melyiket ajánlanátok Budapest belvárosában? Én a Ganz Ábrahám-ra gondoltam, erről tudtok valamit mondani?
2015. márc. 15. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
hagyd a fenébe, kezdőként sehova nem vesznek fel, -telitett a piac-így gyakorlatot sem tudsz szerezni.válassz más szakmát!
2015. márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Üdv! OLVASD EL SZERINTEM HASZNOS és a valóságot tükrözi a melós életről.


Személyes tapasztalatok:

Nálunk itt az a baj Magyarországon műhelyi melóval azon belül a CNCvel hogy minden tegnapra kell plusz nagy felelősség van rajtad, sokat kell dolgozni[Van olyan is hogy vigyél 2-3 gépet egyszerre] és ezekhez képest alacsony a fizetés, monoton a meló, büdösek a műhelyek, több műszakos, állandóan káromkodnak a munkatársak.


Már egyre több munkahelyen le kell dolgozni az étkezési időt. Munkaidő csak ritkán 8 óra ehelyett inkább naponta 10/12/16 órákat, heti 5-6x kell bent lenned, állni a gép mellet és folyamatosan figyelni hogy minden jól működjön, ha selejtet csinálsz, ütközöl vagy bármilyen kárt csinálsz ki kell fizetned az ÉHBÉR fizetésedből.


Hétvégén[SZOMBATON előfordul hogy VASÁRNAP] szinte mindig dolgozni kell mert ha nem mész be kirúghatnak, velem például azt történt hogy nem jártam be szombatonként és lefokoztak büntetésből sórjásnak...


Ebbe a kicsi országban a legtöbb helyen nagyon piszkosak a műhelyek és régi leharcolt szerszámgépekkel dolgoznak amik éppen hogy csak mennek, alkatrész hiány álladó és a feszültség is állandó a műhelyben.


A Kollégák nem nagyon tanítanak mert attól félnek hogy ha megtanulod akkor ők már feleslegessé válnak és megválnak tőlük, vagy hogy elmész nyugatra melózni vagy egyszerűen azt mondják hogy ők nem tanárok és tanuld meg magadtól. Ha elkezdenek oktatni akkor is olyan kicsi a szókincsük hogy kb semmit nem értesz meg belőle mert a rendes emberi kifejezéseket nem ismerik mivel egész nap csak szinte káromkodnak.. Plusz minden második munkatárs vagy ALKOHOLISTA vagy NIKOTIN függő.


Sosem dicsérnek meg amikor jól csinálsz valamit de amint véletlen valami kis baj történik veled már jön is a levonás és ordibálás.

Legtöbb helyen magadnak kell megvenned a munkavédelmi ruhát bakanccsal együtt ami szerintem nagyon gáz.


Szóval szerény véleményem szerint ez eléggé egy rabszolga munka [Mondjuk Magyarországon már egyre több munkahely az].


TISZTELET A KIVÉTELNEK.

2015. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Személyes tapasztalatom:


Én egy CNC forgácsolóként végeztem és dolgozok mint gépkezelő. De kezd elegem lenni belőle azért mert egyszerűen nem találok egy normális helyet, volt egy hely ahol 1 évig dolgoztam az elfogadható volt de sajnos elköltöztek Debrecenbe, de ahová most kerültem az egy vicc az egész ami ott folyik, mindig szerszám és merőeszköz hiány van, de bezzeg munka van dögivel amit nem tudunk időben megcsinálni mert nincs megfelelő ellátás szerszám és merőeszközök terén. Szerszámgépek is csak éppen hogy mennek amikor persze mennek... Leselejtezett mondhatni régi nyugatról beérkezett gépek.


Fejlődni is nehezen tudok a szakmámba mert nagyon nehéz ilyen körülmények között, aki ebbe a szakmában van az tudja miről beszélek.


Cég tulajdonos is inkább autókat vásárol magának abból a pénzből amiből mi alkalmazzatok ki izzadunk 12-16 óra munkával. Kezd nagyon elegem lenni ebből az egészből.


Nevetséges az egész. Pedig én olyan lelkes voltam az elején de már megjártam 2 helyet és ez a harmadik de vicc ami ebbe az országban folyik, a főnökök ígérgetnek fűt-fát aztán sosincs semmi innováció csak új autó a főnöknek stb.


Mindez a Csepel-Szigeten van, nem akarom pontosan leírni melyik hely/helyek de mindegyik csak kihasználni akarja a munkásokat és a fizetések is nevetségesek. Vannak olyan jó szakemberek 10-20 éves tapasztalattal akik szarért húgyért dolgoznak mert nincs bennük annyi hogy oda menjenek a főnökhöz és megmondják a frankót.

Az értelmes szakembereink meg már rég nem ebbe az országban dolgoznak.

Nagy a hiány belőlük itt mindenhol...


HELP!!!!!!

2015. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!