Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan szoktatok olvasni?...

Ti hogyan szoktatok olvasni? Szemetekkel végigszaladtok a betűkön vagy minden egyes betűt végigolvastok magatokban?

Figyelt kérdés
2015. márc. 13. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasási zavarokkal küzdőkön és a hatéveseken kívül senki nem olvas a második verzió szerint.
2015. márc. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. végigszaladok a sorokon, de még az is túlzás.

Magyar nyelvű szövegnél nagyon könnyű, mert nagyjából egy pillanat alatt olvasok több sort, és így én már többedik oldalon tartok míg mások még az első oldal felénél sem.


Viszont idegen nyelveknél ez nem megy így.

Ott ugye gond ha nem tudok egy vagy több szót, így az nagyon lelassítja a dolgot.


Ha könnyű angol/német szövegről van szó, akkor ok, bár ott is előfordult már, hogy kimaradt valami jelentős szó emiatt.


De ez csak akkor van ha magamban olvasok.

Hangosan ennek a sokszorosára lassul a történet.

2015. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általánosan igazolt, hogy az emberek egész szavakat olvasnak, a szó összes betűjét egyszerre feldolgozva (Létezik is egy interneten elterjedt szöveg, aminek a lényege, hogy a szavak betűi az első és utolsó kivételével össze vannak keverve, és a szöveg így is folytonosan olvasható maradt)


Vanank akik erre rátesznek egy lapáttal, és több szót olvasnak egyszerre, vagy az ún. gyorsolvasás keretében egy egész oldalt elolvasnak másodpercek alatt. De ez szerintem az elenyésző kisebbség :D

2015. márc. 14. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!