Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sin/Cos vonalzó készítése?...

Sin/Cos vonalzó készítése? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék csinálni magamnak egy sin/cos vonalzót. Mármint az ábrázoláshoz segédeszközt.

Eddig azzal próbálkoztam, hogy kerestem függvényképeket, azokat letöltöttem, majd megkerestem azt a nagyítást, aminél a képen levő beosztások pont egybevágtak az átlag négyzetrácsos füzet beosztásával, majd ezt kinyomtattam és kivágtam. Ha bejött volna, akkor kartonra átmásoltam volna, szintén kivágás, és kész :)

Azonban utólag vettem észre, hogy már az eredeti képen el vannak nyújtva a függvények a nekem szükségeshez képest. Én ugyanis úgy szeretném ábrázolni, hogy az Y tengelyen 2 négyzet legyen egy egység, míg oldalra, az X tengelyen 4 darab négyzet tegye ki π értékét. No már most a tervem szép és jó, de sehol nem találok olyan függvényt, ahol pl. a cos hullám a minimum értékét pont az X tengely 4. négyzetének végén veszi fel, miközben természetesen a maximumát az Y tengelyen tartjuk. Mindig elcsúszik.

Ti hogyan csinálnátok? Esetleg rendes képet tudnátok küldeni? Vagy más módszert ajánlani?



2015. márc. 14. 18:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy rossz kategóriába írtam. Elnézést érte.
2015. márc. 14. 18:54
 2/2 anonim ***** válasza:
Minek ehhez vonalzó?Ha tudod milyen a sinus meg cosinus függvény akkor nem kell ilyen marhaságokkal foglalkozni.
2015. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!