Ez most plágium?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomnak az a lényege, hogy korabeli, eredeti dokumentumokat elemzek amelyek hatással voltak a történelem alakulására.

Pl. x levelet írt y-nak. Én ezt a levelet elemzem, hogy mi volt a tartalma, hogy szerintem milyen a levél hangvétele, milyen volt a két ember viszonya illetve hogy mekkora hatása volt a történelem alakulására.


A problémám az, hogy utólag találtam olyan könyveket ahol már foglalkoztak ilyesmivel. Kb. ugyanazokat a következtetéseket vonták le mint én. Ilyenkor mi a helyzet a plagizálássál? Úgy írtam le a gondolataimat hogy nem olvastam más könyvet, utólag mégis látom, hogy van ilyen. Azt fogják mondani, hogy onnét loptam a gondolataimat? mi a teendő?



2015. márc. 15. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem az. Hidd el, látszik a különbség aközött, hogy valahonnan más szavait emeled át, s aközött, hogy a saját gondolataidat írod le, még akkor is, ha a kettő egy és ugyanaz.
2015. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!