Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet felkészülni...

Radorka kérdése:

Hogyan lehet felkészülni közgazdasági alapismeretek (elméleti gazdaságtan) érettségire?

Figyelt kérdés

Tudtok ajánlani tankönyveket, érettségi felkészítő kurzust? Szerintetek fel lehet készülni egyedül is?

Már leérettségiztem, de ilyen tárgyam nem volt a középiskolámban.



#közgazdasági ismeretek érettségi
2015. márc. 17. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Miért akarsz ebből a tárgyból érettégizni? Ha nem tanultad, akkor a tárgy anyagából osztályozót kell csinálnod, mert nem volt ilyen tárgyad.

Ha tovább akarsz tanulni inkább csinálj egy emeltet valamiből. Én érettségiztem belőle, közgázon mentem tovább, angol+törit számolták be. Töriből könnyebb emeltezni szerintem.

De ha ebből akarsz érettségi jegyet akkor elméleti gazdaságtan tankönyvek jók. Az alábbi könyvnek az első és második része mindenképp kell egy középszinthez.

Elméleti gazdaságtan I-II.

+ Mikro Makro példatár


[link]



+példatár

[link]

2015. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Már leérettségiztem,jövőre szeretnék jelentkezni a közgázra, viszont mivel államilag támogatottra szeretnék bejutni kellene még emelt szintű érettségiznem valamiből. Azért is pont erre a tárgyra gondoltam, mert adna egy élesebb képet a gazdaságtanról, illetve hogy miket tanulnak a közgázon.

Törit és matekot csak közép szinten tanultam (mondjuk mindkettő 90% fölötti lett), szóval még átgondolom, lehet tényleg ezek közül kéne inkább emeltet...

2015. márc. 17. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki középsuliba tanult közgázt az első 1-2 hónapban van előnyben, egy halvány fogalma van róla, hogy mi folyik az előadáson, gyakorlatokon. Utána semmi különbség nincs azok között akik gimiből jöttek vagy szakközépből. Konkrétan mi első mikro előadáson 1 év középsulis közgáz anyagát vettük át. Felesleges ezzel kínoznod magad most, hogy egy idegen tárgyból osztályozó vizsgát tegyél és leérettségizz belőle.
2015. márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

offolok is, meg régi kérdés is, de azért azt leírnám, hogy aki esetleg erre téved, tudja, hogy ha egyszer leérettségizel, akkor utána már abból teszel érettségit, amiből és ahányszor akarsz. Nem kell osztályozóvizsgát tenned, ha nem tanultad a tárgyat. Ez csak akkor kell, ha még középsulis vagy és akkor akarsz egy olyan tárgyból érettségizni, amit még nem tanultál.

Szerintem ez a rendszer hülyeség, de mindegy. :D

2018. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!