Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miert nem tudom megtanulni?...

Miert nem tudom megtanulni? (angol)

Figyelt kérdés
Mar lassan ket eve elek Londonban. Nemetbol van nyelvvizsgam, igazabol a diplomahoz kellett, tehat az sem tokeletes. Viszont a problemam, hogy egyszeruen nem tudok megtanulni angolul. Ket ev utan alig birok megszolalni. Az olvasassal, megertessel nincs nagy problemam, viszont ugy beszelek mint egy haromeves aki eppen keresi a szavakat. Miert van ez? Ha megtanulok egy uj szot, vagy kifejezest es nem hasznalom ket nap utan egyszeruen elfelejtem. Mar anhnyi mindent kiprobaltam, most is egy uj tanfolyamra jarok, de egyszeruen nem fejlodom. Szeretnek a diplomammal elhelyezkedni majd, de ilyen nyelvtudassal soha nem vesznek fel sehova. Masnak is van/volt hasonlo, hogy egyszeruen nem ment a fejebe az adott nyelv?

2015. márc. 17. 09:41
 1/3 anonim válasza:
100%

Verd ki a fejedből, hogy nem megy a fejedbe :)

Kérdezhetek? Mindenben ilyen maximalista vagy?

Tudod a nyelvet, csak rá vagy görcsölve. Diplomás állásba szeretnél elhelyezkedni. Ott gondolom nem szeretnél valami konyhanyelven megszólalni, ettől aztán beáll a görcs. Ha olvasol és érted is a nyelvet akkor tudod. Nem a tudással van gond, hanem a tudás visszaadásával.

A testvérem fele annyit nem tud mint én, viszont ő egy szóf*só típus: nagyhangú, introvertált és nem érdekli, ha hülyeséget mond néha. Én szövegértésből középfokon vagyok. Csendes, extroveltált és rettegek hogy butaságot mondok. Szerinted ki ad útbaigazítást, ha megszólít minket egy külföldi pár?

Egy kis önbizalom tuning. Tréningek, személyiségfejlesztés. Ezen kívül kis csoportos nyelvi foglalkozások, barátokkal, ismerősökkel beszélgetés, sőt azt mondom, hogy egy olyan munka megpályázása ahol nincs veszteni valód, ahol nem lényeges a tökéletes nyelvtudás valószínű jót tenne.

2015. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. ne gorcsolj ra a tanulasra, vedd egy kicsit lazabban, szerintem jobban fog menni.

lehet, hogy a masokkal valo tarsalgaskor csak zavarban vagy, ez okozza, hogy csak keresed a szavakat. gyakorolj olyan szemellyel, akit mar ismersz.

2015. márc. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Valoban egyszeruen beall a "gorcs". Akikkel napi szinten talalkozom kulfoldiek, abszolut nem zavar, ha beszelek veluk, pedig jo par hulyeseget osszehordok, de nem erzem magam kenyelmetlenul. Amint viszont megjelenik egy magyar koztunk es elotte kellene beszelni, hat lefagyas. Zavar, hogy o mondjuk kevesebb ideje van itt es megis helyesebben mond par dolgot mint en, innentol kezdve pedig inkabb meg sem szolalok.
2015. márc. 17. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!