Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi számít Magyarországon...

Mi számít Magyarországon 2014-2015-ben "Büfészaknak"?

Figyelt kérdés
Véleményeket várok és indoklást is.

2015. márc. 19. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Ezt nem itt kell kérdezned. Mindig lesz olyan, aki azt fogja mondani, hogy a mérnöki, informatikusi, gyógyszerészi, közgazdasági szakok büfészaknak minősülnek...
2015. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

"Arra voltam kíváncsi ki mit tart annak.. -.-"


- Pont erre válaszoltam.

2015. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én azokat tartom büfészaknak/büfé egyetemnek, ahova 200 valahányas pontszámmal be lehet kerülni. (egyébként ÁOTK-ra járok, itt 400 fölötti a ponthatár)
2015. márc. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
(#5-ös válaszoló vagyok) konkrét szakokat (pl. közgazdasági, informatika, stb) nem tartok büfészaknak, ezekkel is könnyen el lehet helyezkedni, ha színvonalas egyetemen tanulja valaki, és nem a sokadik "névtelen" vidéki egyetemen, ahol arról szól minden, hogy minél több hallgató menjen hozzájuk és minél több legyen a pénz.
2015. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
én azt tartom büfészaknak, aminek kb semmi haszna, később se nagyon tudsz vele elhelyezkedni és nem is túl hasznos (vagyis nincs szükség az ilyen képzettségű emberekre),csak van róla egy papír és ennyi
2015. márc. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
#7 mindenki ezt nevezi büfészaknak, a kérdés, hogy konkrétan melyik egyetemi szakokat sorolod ebbe a kategóriába ;P
2015. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

" Én azokat tartom büfészaknak/büfé

egyetemnek, ahova 200 valahányas

pontszámmal be lehet kerülni."


Nem ismerem ki magam a mostani pontszámításon de régen elte programtervező matematikus szakra is nevetséges pontokkal be lehetett kerülni. És aki el bírta végezni az igencsak jól fizető állásokat kaphat.


Ugyanakkor léteztek és talán ma is léteznek bölcsész szakok nagyon magas bejutási ponthatárral, miközben az ott megszerzett diplomával alig találnak állást a végzettek és azt is nagyrészt átlagbér alatti fizetésért.



Szóval a bejutási ponthatár teljesen lényegtelen!

2015. márc. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7 ha azt mondod, lényegtelen akkor nem látod át a mai helyzetet. Régen lehet, hogy lényegtelen volt, de nézd meg a mai egyetemeket, hogy melyik nagy hírű egyetemre lehet 200-assal bejutni. A bölcsész az lehet kivétel.
2015. márc. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3:

Rengeteg olyan műszaki szak van, ahová minimum ponthatárral be lehet kerülni, aztán 90% soha nem végzi el az első féléves tárgyakat. Ezek szerint azok büfészakok?

2015. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8:

Az orvosin például mindig magas volt a ponthatár, nyilván nem tehették meg, hogy nagyrészt hülyékkel bohóckodjanak egy méregdrága szakon. Ellenben műszaki és informatikai szakterületen ritka a magas ponthatár ma is, mégsem büfé szak a legtöbb.

2015. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!