Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki kifejtené nekem ezt az...

Valaki kifejtené nekem ezt az új EU-s OKJ-s targoncavezetői képzést? (Ráadásul az én esetem speciális! )

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet hogy nemsokára cégen belül megyek egy targonca és egyéb anyagmozgatógép kezelői tanfolyamra amit nekem úgy harangoztak be hogy egy hét plusz a vizsga!

A kérdésem a következő hogy most ez a tanfolyam vajon azonos ezzel az EU kompatibilis tanfolyammal?

Ugyanis mindenhol azt olvasom, hogy 2015. december 31.-e után az új típusú gépkezelői vizsga nélkül nem vezethet senki targoncát! Tehát akkor én most lerakom egy fél évre és utána meg ....hatom?

Mondjuk a cégemnél akinek van mindenkinek ilyen van!

A másik kérdésem ha mondjuk X év múlva itt kényszerülök hagyni a cégem bármilyen okok miatt is akkor használhatom-e ezt a bizonyítvány illetve jogosítványt más munkahelyen is?

Hozzáteszem a cégemnél senki nem tud semmit ezekről vagy nem akarnak mondani semmit a felsőbb rétegből!

Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 20. 14:10
 1/9 anonim válasza:
Utána még targoncavezetői jogosítványt kell szerezned. Az OKJ képzés sok munkahelyen önmagában kevés.2015. december 31-e után pedig a sárga targoncavezetői jogosítvány sem lesz OKJ képzés nélkül érvényes.
2015. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
2015. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. És hogy utána még jogosítványt kell szereznem az egy különbözeti vizsga? No meg az pénzben mennyi lehet?
2015. márc. 20. 17:35
 4/9 A kérdező kommentje:

Meg az a nagy kérdés ha leteszem ezt a tanfolyamot akkor 2016-tól nem dolgozhatok majd targoncavezetőként?

Mert végül is ha egységesíteni akarnak akkor az azt jelenti hogy mindenkinek újra ugyanazt a vizsgát tanfolyamot le kell tenni tegyük fel a cégemnél van 4 ezer targoncás kb. akkor vagy leteszi mind a 4 ezer vagy nem vezethet 2016-tól!

De ha letesszük az új vizsgát akkor nem csak a cégünknél hanem máshol is el tudunk helyezkedni targoncavezetőként!

2015. márc. 20. 17:41
 5/9 anonim válasza:
2015. márc. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha most Szerzel OKJ-t te rád nem vonatkozik a 2015 végi határidő. A Jogsi ha már van OKJ-d, kb 35000FT.(egy gépcsoportra) A három együtt általában kedvezményes.

Az év végi dátum azokra vonatkozik akiknek az úgynevezett sárga jogosítványuk van, OKJ nélkül.

2015. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És szerinted 1 hetes tanfolyamon napi 8 órában le tudják darálni az OKJ-s tanfolyamot?
2015. márc. 20. 17:56
 8/9 anonim válasza:
Ők le. Megtanulni neked kell!( vizsgázni is) :D
2015. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva:

Most egy hét alatt lenyomom az OKJ-s tanfolyamot

kapok róla egy bizonyítványt!

De ha más cégnél is szeretném használni akkor le kell tennem egy jogosítványt ami minimum 35 ezer ft!

És akkor az csak egy vizsga?

2015. márc. 20. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!