Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek elkezdhetem már a...

Szerintetek elkezdhetem már a szakdolgozatom vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok az egyetemen de már 1 hónapja kitaláltam milyen témával kapcsolatban szeretném írni a dolgozatomat. Nincs a kiadott témák között egyik tanárnál sem viszont van olyan,ami ugyanezen a területen választható.Már elkezdtem utánaolvasni a témának, hogy biztosan szeretnék-e belevágni és arra jutottam, hogy igen ez jó lenne nekem.Nyáron kezdeném el a részletesebb adatgyűjtést.Nem akarom teljesen az utolsó évre hagyni, szeretném megkönnyíteni a dolgom.
2015. márc. 22. 08:10
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
hát ez jó! de nem szakdolgozatra kéne még - hanem valamilyen tudományos diákkör? vagy nem tudom felétek milyen van
2015. márc. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az én szakomhoz Tudományos Diákkör van, gondoltam erre is meg próbáltam utána olvasni, hogy mik a feltételek, hogyan lehet csatlakozni de nem találtam semmit róla.
2015. márc. 22. 08:17
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Szakdolgozatot semmiképp nem kezdheted el, ha nincs megfelelő szakmai előismereted, és az első két félév alatt szinte semmi konkrét szakmai ismeretet nem gyűjtesz össze, akkor csak alapozó tárgyak vannak.

TDK-ra már esetleg lehet esélyed. Ahogy írtad, ide nem csatlakozni kell, mivel ez egy hasonló önálló munka, mint a szakdolgozat, nem egy "hallgatói csoport", ahogyan te értelmezed. Ha megvan a téma, megnézed a felsőoktatási intézményed karait és belövöd, hogy ki(k)nek ez a szakterülete. Írsz neki(k), és ha vállalnak, akkor indulhat a móka.

2015. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
2 - akkor egy szimpatikus, nagy tudású tanárt, konzulenst keress, őt kérdezd meg a TDK menetéről.
2015. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Jaja, jól írják az előző válaszolók.

Első egy megfelelő konzulens kiválasztása. Ő meg tudja mondani, hogy az adott szakterületen mit érdemes kutatni. A másik pedig a kutatási módszerek (a témának megfelelően kvalitatív, kvantitatív + statisztikák) nagyon alapos tanulmányozása, esetleg kisebb mintákon való kipróbálása. Adatgyűjtést enélkül semmi esetre sem szabad elkezdeni. Az olvasást természetesen mindenképp ajánlom, nézz utána, kik az adott terület meghatározó kutatói, melyek a főbb kérdések, kutatási irányok amiket vizsgálnak.

2015. márc. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Ma megkerestem a kiszemelt tanárt, hogy megkérdezzem lehetne-e TDK tevékenységet folytatni az intézetben és felajánlotta, hogy jövő félévtől elvállal majd keressem meg :)
2015. ápr. 1. 23:08
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Örülök, jó munkát!
2015. ápr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, megint jól le lettem pontozva. :D Csak 20 éve tanítok egyetemen, hallgatóként megnyertem a legmagasabb díjakat a TDK-n, több mint száz hallgató szakdolgozatának voltam konzulense, legalább ennyit bíráltam is... :D sebaj, biztos rosszul tudok még mindig pár dolgot. :)


Hajrá, hajrá, sok sikert kívánok!

2015. ápr. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!