Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Első szakma miért nem ingyenes?

Első szakma miért nem ingyenes?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, 21 évesen meg bárneny idős is az ember akinek nincs szakmája nappalin 21 éves korig estin életkortól függetlenül ingyenes. Mégis az ilyen hiányszakmák, Ács állványozó, villanyszerelő, hegesztő, CNC gépkezelő, Gépi forgácsoló, asztalos, autószerelő, elektornikai műszerész, autóelektornikai műszerész, bevontelektródási kézi ivhegesztő stb... egyiket sem látom hogy iskolarendszerben állmilag támogatott formában indítják lehetne tanulni. Csakis felnőtttképzésben pénzért. Iskolarendszeren kívűli képzésben oktatják.. Ahová csak azok jelentkeznek akiknek már van egy szakmájuk vagy valami, és a cég fizeti nekik vagy ilyesmi. Mert magánemberként ha te magad finanszírozod nagyon drága főleg ugy hogy nincs szakmám nem tudok elhelyezkedni igy sehova. Akkor ezt hogyan kéne megoldani? Én mindenképp ilyen hiányszakmát szeretnék tanulni, és nem olyan ügyintéző, meg a ilyeneket amiket támogatja az állam, de semmit sem ér. Szóval ha valaki tud ingyeneset vagy azt hogy hogyan lehet inygenesen az első szakmát ezeknél itt a felnőttképzéseknél elvégezni nagyon megköszönném.
2015. márc. 23. 19:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!