Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FONTOS! Egyetem otthagyása,...

FONTOS! Egyetem otthagyása, OKJ vagy szakma elkezdése? Vissza kell téríteni az ingyenes félévek árát? Bővebben lent! (<-lényeg ennyi)

Figyelt kérdés

Szóval azt szeretném megtudni, hogy ha elkezdtem egy egyetemet (első félév), viszont nem érzek elég motivációt és erőt, hogy elvégezzem és inkább OKJ-ra vagy szakmára mennék, akkor is vissza kéne térítenem az állam által kifizetett fél évet avagy sem? Azért érdekel mert már egy ideje fontolgatom, hogy befejezem tanulmányaim jelenlegi iskolában, mert idegileg teljesen kikészít, amit nem bírnék hosszú távon. Inkább dolgozok, de nekem ez így ebben a formában már egyszerűen túl sok! :/

Remélem normális válaszokat is fogok kapni! :) (hasznos válaszokat felpontozom [akkor is ha negatív, de hasznos!]! Le nem pontozok senkit!) [ha még működik ez a pontozásos rendszer ;)]

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. dec. 2. 23:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem feszítsd meg magad és menetelj tovább az egyetemen. Ha olyan szak, amivel el lehet helyezkedni teljesen más életminőséget nyújthat.
2013. dec. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Olvastam a pontozásos rendszeredről, így merek írni anélkül, hogy lepontoznál xD Tehát, nem fog kelleni visszatérítened, viszont okj-vel közel sem tudsz olyan jól elhelyezkedni mint diplomával. Megéri végigszenvedni és végigpuskázni azt a 3-4 évet. :D
2013. dec. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha alapképzésen vagy, és még ebben a féléveben otthagyod a sulit, akkor nem kell visszafizetned. Viszont, ha vársz vele és csak a következő félévben szünteted meg a hallgatói jogviszonyod, akkor már mindkét félév díjának a felét ki kell fizetned. Teljesen mindegy, hogy utána mit csinálsz.
2013. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok, mint te, elkezdtem egy szakot, de váltani akarok. Tegnap voltam az egyetem tanulmányi osztályán, és ott azt mondták, hogy államisként ha már vizsgázni se megyek be, tehát totál félbehagyom most az egészet, akkor a felvett krediteknek megfelelően fizetnem kell a nem teljesített tárgyakért. Ez 30 kredit esetében kb 40 ezer forint, szóval nem kevés... nekem azt mondták, hogy írjak kérvényt a kari tanulmányi bizottságnak, hogy utólag passziválják a félévemet, mert akkor se vizsgáznom, se fizetnem nem kell. De egyáltalán nem biztos, hogy elfogadják...

Szerintem mindenképp menj be az egyetemeden te is a TO-ra, és ott kérdezősködj, mert ez lehet, hogy mindenhol tök máshogy van szabályozva, de az is lehet, hogy ha nem mész el vizsgázni, akkor neked is fizetni kell.

2013. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
43%
Vendéglátásszervező-vendéglős, ide gyere minervába.
2013. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Szabad tudni, hogy milyen szak?
2013. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
21%
Ki kell hogy ábrándítsalak de a fizikai és szakképzett munkaerőt jobban fel fogják kapni és a diplomát nem fogják megfizetni, felesleges annyit tanulni ha úgy döntesz hogy nem mégy ki külföldre, mert ebben az országban ha meg is szerzed a diplomádat nem fogsz semmire menni vele, mert ugyanúgy max. 85 ezer netto fizetéssel fognak csak jutalmazni, főleg ha államilag finanszírozott céghez kerülsz ahhoz a közalkalmazottak fizetése egyenlő a szakmunkás fizetéssel. Tanulj ki 2-3 szakmát mert azzal többre jutsz és mindig fejlődni kell és több irány felé érdeklődni.
2013. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudsz átmenni levelezőre?
2013. dec. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy szerintem is hiába tanul, szenved az ember. Ha van ismeretséged akkor jó helyre be tudsz jutni egy egyszerű szakmával is, vagy ha indítasz egy saját vállalkozást, ha ezek nincsenek, akkor nem igazán van rá esély.
2013. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Szakmától, diplomától független az elhelyezkedés. Csak attól függ, miből van hiány. Vannak hiányok bizonyos szakmunkásokból és bizonyos diplomásokból is. Pl egy BME-n végzett mérnők ugyanúgy 1 perc alatt fog találni munkát mint egy diplomás ápoló, vagy egy szakmunkás, amiből hiány van (ebben a részében nem vagyok tájékozott).
2013. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!