Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett lehetek...

Egyetem mellett lehetek képviselő?

Figyelt kérdés
Mivel alapból politikus szeretnék lenni, arra gondoltam, hogy már az egyetemen elkezdhetném képviselőként. Politológián vagy szociológián mennyire megoldható egy ilyen munka, természetesen jó jegyek mellett?

2015. márc. 23. 21:04
 1/3 anonim ***** válasza:
86%
Ha képviselő akarsz lenni, akkor teljesen felesleges az egyetem.
2015. márc. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy parlamenti képviselőnek felesleges az egyetem? Oké hogy sok ott a hülye, de én nem közéjük akarok tartozni.
2015. márc. 30. 21:06
 3/3 anonim válasza:

Szia! Az első válaszolóval ne foglalkozz, nem normális. Nagyon meg tudlak érteni! Én is így gondolkozom, egyetem mellett szeretnék első körben önkormányzati képviselő lenni a szülőtelepülésemen (egy kis vidéki városka), illetve HÖK-tisztséget vállalnék majd. Most azon rágódom, hogy milyen szakra menjek. Tudom, hogy sokan a jogot mondanák. Viszont, azzal nem biztos, hogy találnék (jól fizető) munkát, főleg nem vidéken, ugyanis szeretném a karrierem a szülőföldemen, szülőmegyémben (egy vidéki megye) elindítani. Ahhoz, hogy a későbbiekben politikus lehessek, viszont pénz is fog kelleni. Ekkor jött az ötlet, hogy gyógyszerész szakra megyek, majd egészségpolitikával foglalkozok. Viszont, ha nem jön be a politika, gondolnom kell arra is, hogy legyen B-tervem, ezért gondoltam még a gyógyszerészetre, viszont a patikusi munkát meg nem tudnám élvezni, nem tetszene maga a munka, inkább csak az elméleti anyag, amit megtanulunk gyógyszerészeten, no meg a jó fizetés. Ekkor jött az újabb ötlet, hogy tanár leszek és akkor ha sikerül politikai pályára lépjek, akkor oktatás - és ifjúságpolitikával foglalkozok (illetve érintőlegesen gazdaság - és foglalkoztatáspolitikával, valamint külpolitikával), ha meg nem sikerül, akkor kizárólag a tanításnak élek, itt viszont a fizetés nem a legjobb (jelzem, annyira nagy igényű nem vagyok, lévén, hogy egy minimálbéres fizetéssel bíró munkáscsaládból származom). A politikának már kicsit most is része vagyok, egy megyei szintű ifjúsági testületet szervezek jelenleg, illetve annak megalakulása után egy határokon átnyúló nemzetközi ifjúsági szervezetet. A legmagasabb rangú személy, akit jelenleg ismerek, az egy megyei elnök, de ez később úgyis változna, tehát magasabb rangú embereket is megismernék.


Ez a fő oka annak, hogy nem tudok dönteni, viszont neked azt tanácsolom, ne politológiára, inkább jogra menj, azzal többre mész. Mellette simán lehetsz képviselő is. Én a későbbiekben azt tervezem, hogy kihasználva a kellő kapcsolatrendszert, amit felépítek (amibe parlamenti pártok elnökei is beletartoznak egyébként), olyan pártot alapítok, ami egyrészt megfelel az én és az általam bevonni kívánt egyetemista-társaim ideológiájának, illetve amely a többi pártot nem mindig csak szidja, hanem küzd a pártok közötti együttműködésért és kiemeli azt, hogyha az adott kormánypárt valami jó döntést hoz, de kritikával él a rossz döntéseket illetően, ugyanígy egyrészt nyugatias politikát fog folytatni, viszont őszinte nyugatias politikát, azaz kritikával fog élni a nyugati országok a párt által rossznak tartott döntései ellen. Egyébként nem az a fő célom, hogy egy kétharmaddal bíró óriáspártot hozzak létre, elég lenne egy biztos 5-6 százalékos szavazótábor is, de úgy, hogy akár kormányzó erővé is válnánk egy-egy nagykoalíciós kormány esetén, így mindegyik párttal jó viszonyt ápolnánk - persze csak egy bizonyos szintig, nem ny@lizásra kell gondolni (és ebbe a közösségbe az általam nem preferált MSZP-t és DK-t nemigen vonnám be). Természetesen a nagyobb pártok esetleges megszorongatását csak arra használnánk fel, hogy a nemzet számára hasznos döntéseket tudjunk kikényszeríteni (így például vétóval élnénk a CETA-t illetően, de most csak egy példát mondtam). Hogyha még valami érdekel, akkor nyugodtan írj nekem privát üzenetet, illetve akár emailezhetünk is, privátban megadom az email címem, ha érdekel, vagy itt is beszélgethetünk!

2016. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!