Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan kéne tudnom ezt az...

Honnan kéne tudnom ezt az összefüggést fizikából?

Figyelt kérdés

A feladat: A Holdon a szabadesés gyorsulása gh=1,6 m/s^2 a földi g=9,8 m/s^2 helyett. Milyen magasról ugorhatnánk le a Holdon, ha ugyanakkora sebességgel szeretnénk talajt érni, mint mikor a Földön 1,8 méter magasról ugrunk le?


Úgy ahogy neki láttam és végül megnéztem a megoldását és az összefüggés amire felépítette a feladatot egyszerűen nem találom sehol. A Mozaikos 9.-es tankönyvben még hasonlónak sincs nyoma. Függvénytáblázatba meg pláne. Szóval, nem tudom honnan kéne tudnom ha egy ilyen jön velem szembe...


A megoldás: [link] 268-as feladat.



2015. márc. 25. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
A függvénytáblázatban a Fizika részben, azon belül a Hajítások részben, azon belül a hajítás függőlegesen felfelé és hajítás függőlegesen lefelé részben van.
2015. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Hominida ***** válasza:
Pedig a feladat egyáltalán nem komplikált, csak az egyenes vonalú, egyenletes gyorsulású mozgás képletei kellenek. Megvan az a te könyvedben is, a függvénytáblázatban is, de ennek [link] a 13. oldalán is ott vannak összeszedve. Az ejtéskor a gyorsulást 'a' helyett 'g'-vel szokás jelölni, azért, mert a gyorsulás a helyi nehézségi gyorsulás. Az 's' a megtett út, vagyis hogy milyen magasról esik a test a földig. Ezek után szerintem már érted.
2015. márc. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!