Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A 2015-ös tavaszi érettségi...

A 2015-ös tavaszi érettségi ponthatárok a BME egyes szakain valóban jelentősen nőni fognak?

Figyelt kérdés
gondolok itt a gépészmérnökire, hogy 15-20ponttal is több kellhet oda

2015. márc. 29. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:

"2015-ös tavaszi érettségi ponthatárok"

Ez a kifejezés elég nagy katyvasz. 2015-ben a normál felsőoktatási felvételi eljárás során (értsd: nem keresztfélév) a ponthatárokat júliusban fogják kihirdetni, tehát semmi köze nincs a tavaszhoz. Nem is érettségi ponthatárok, hanem felvételi ponthatárok.


Azt pedig nem lehet megállapítani előre, mennyiben fognak változni ezek a korábbi évekhez képest, hiszen rengeteg tényezőből áll össze egy-egy ponthatár: a jelentkezők száma, a kapacitásszám (mennyit vehetnek fel), a jelentkezők felvételi pontjai (amit ugye meghatároz akár az érettségi nehézsége is). Bármi elképzelhető, lehet, hogy növekszik, lehet, hogy csökken, a mértéke pedig bejósolhatatlan.

2015. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen bocsi arra gondoltam :D


és azért kérdezem mert most megemelték az alapponthatárt 280 pontra és hogy ez hatással van-e ezekre a szakokra?

2015. márc. 30. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy az alapponthatárt megemelték, csak annyit jelent, hogy aki ezt a minimumot nem szedi össze (többletpontok nélkül), az nem jelentkezhet a felsőoktatásba. Ez önmagában még nem befolyásolja azt, hogyan alakulnak ki a ponthatárok az egyes szakoknál, semelyik szak esetében sem. Hiszen annak nem ahhoz van köze, hogy mi a legalacsonyabb pontszám, amivel jelentkeztek, hanem pont azzal, hogy a legmagasabb pontszámok micsodák és mennyi van belőlük.

A minimum ponthatár emelkedése még nem befolyásolja azt, kinek milyen lesz az érettségije :)

2015. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szóval akkor EMIATT biztosan nem fog emelkedni? :D
2015. márc. 30. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Emiatt nem. Ettől függetlenül persze elképzelhető, hogy emelkedik, de az is, hogy csökken.
2015. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azt tudom hogy változhat de erre voltam kíváncsi


kösz :D

2015. márc. 30. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudom mennyi volt tavaly a minimum és mennyi lesz most, de csak akkor növekszik biztosan a szükséges pont, ha az tavaly a mostani ponthatár alatt volt. azon felül változó. lehet ugyan annyi marad (viken változatlan már egy ideje) de lehet változik.
2015. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!