Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemmel kapcsolatos kérdése...

Egyetemmel kapcsolatos kérdések! Lentebb írom a két kérdést, mert ide nem férne ki; és ide még írok egy "? " jelet, hogy a rendszer. Khm.

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


A két kérdés:


1, Az, hogy pl 2-ik vagy 3-ik szemeszterben, felvenni egy 4/5-ik féléves tantárgyat, ha megvan/nincs előfeltétel, az ugye alapvetően rendben van; viszont azt hallottam, hogy az első szemeszterben viszont, csakis kizárólag, első féléves tantárgyakat lehet felvenni, és semmi mást. Erről tud valaki valamit?


2, az egyetem abszolválása, kb hogy fog kinézni? Az összes kötelező tantárgy + a szabadon választhatók közül annyi, hogy össz. a 210 kredit kijöjjön, és utána?

Főképp az érdekelne, hogy ahogy néztem a jelenlegi tantervet, ha pl esetlegesen ez nem változna, akkor a 7-ik féléves tantárgyakat "simán" le lehetne csúsztatni korábbra, és esetlegesen (mint ahogy alapvetően a terv lenne), 6 félév alatt lenyomni az egészet (az eredetileg 7 féléveset, de mondom, az utolsó félév az... megoldható korábban is, ha!, ugye még mindig ha!, marad a jelenlegi tanterv / nem módosulna olyan szinten, hogy ezt ne lehessen megvalósítani.


Válaszokat előre is köszönöm!


2015. ápr. 5. 12:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, nem 2-ik meg 3-ik, ez borzasztóan néz ki, inkább tegyél oda egy pontot, így: 2., 3. stb.


Először is tisztázni kéne, mégis milyen szakról beszélsz, melyik egyetemen. A rendszer nem ugyanolyan mindenhol.


Első kérdésedre: van olyan hely, ahol az első félévben nem te veszed fel az óráidat, hanem helyetted megoldják, ilyenkor nem sok beleszólásod van abba, mit fogsz felvenni. Máshol viszont neked kell felvenni őket, és felvehetsz akármit, aminek nincs előfeltétele. De általában a legtöbb helyen nem sok lehetőséged van későbbi tárgyakat felvenni, hiszen az első egy-két félévre jut annyi alapozó tárgy, hogy ezeket se győzöd megcsinálni, nem hogy még felvegyél olyat, amit ráérsz később is. Egy-egy félévben érdemes a 30 kredit körüli értékre törekedni, mert akkor viszonylag kiegyensúlyozottak lesznek az egyetemi féléveid. Persze lehet többet/kevesebbet is, bizonyos mértékig. Az első félévben nem igazán szerencsés túlvállalni magad, inkább biztonságosabb felvenni azokat a tárgyakat, amiket valóban erre a félévre írnak, hiszen nem tudhatod, ez neked mennyire lesz sok/kevés, kell idő, mire kitapasztalod az egyetemi hatékony működésedet.


2. kérdésedre: ha te elkezded az egyetemet, akkor van egy rád érvényes mintatanterv, ami nem változik. Ha ezen változtatnak, az csak az utánad érkező évfolyam számára lehet érvényes, tehát amit te elkezdesz, ahhoz végig tarthatod magad, nem fog változni idő közben. (Hiszen elég nagy fejetlenség lenne akkor...)

Az egyetem elvégzése során teljesítened kell az előírt kreditszámot, ami tartalmazza a kötelező tárgyaidat és a választható krediteket is. Ha minden előírt tárgyat megcsinálsz, és megvan az elegendő szabadon választott tárgyad is, akkor nem tudom, mit vársz, mi lesz még ezután.

Alapvetően elképzelhető, hogy egy félévvel előbb befejezd az egyetemet, de abba gondolj bele, hogy ha ez zökkenőmentesen működne, akkor nem 7 féléves lenne a szak, hanem 6, mint a legtöbb helyen. Szerintem elég árulkodó az, hogy van egy plusz félév. Ha nincsenek olyan tárgyak, amiket az előfeltételek rendszere miatt kizárólag a 7. félévben lehet elvégezni, akkor természetesen fel tudod ezeket venni úgy, hogy egy félévvel korábban letudd az utolsó tárgyaidat, viszont arra is készülj, hogy ahhoz, hogy egy adott félévben végezz, abban az adott félévben kell leadnod a szakdolgozatot és záróvizsgáznod is. A már említett 30 kredit a kényelmes egy-egy félévben, ennél jóval többet nem tudsz felvenni, hiszen abba bele lehet gebedni, arról nem is beszélve, hogy nem feltétlenül tudod majd összeegyeztetni az órarendben a tárgyak időpontját, valamint a vizsgaidőpontokat (hiszen miért kéne arra figyelni ezek összeállításánál, hogy két olyan tárgy, amik között félévek vannak elvégzésben, ne ütközzenek...).

És akkor arról még nem is esett szó, hogy esetleg megbuksz valamiből, vagy valami miatt nem sikerül teljesíteni.

2015. ápr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!