Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Tudnátok...

Orvostanhallgatók! Tudnátok tapasztalatokat, vagy infókat írni?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdéskör a "mi leszek ha nagy leszek" téma. Én nagyon szeretnék orvos lenni, de olyanokat hallok ami azért elég ijesztően hangzik. Bírom a vért, jó tanuló vagyok és igazából mást nem is tudnék elképzelni. Viszont tényleg annyira sokat kell tanulni, hogy nincs mellette időd "élni"? És tényleg annyira stresszes?

Légyszi írtjatok, hogy ti, akik ezt csináljátok, benne vagytok hogy élitek meg! Köszönöm



2015. ápr. 6. 16:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Én nem az orvosira járok, de az osztályomból többen is mentek oda, most másodévesek. Az a tapasztalatom, hogy rajtuk kívül mindenkit láttam már, ott vannak az osztály közös programjain, könnyű velük találkozót leszervezni - na de az orvosisok soha nem érnek rá, mert annyi a dolguk, annyit kell tanulni, hogy egyszerűen összeegyeztethetetlen a dolog.
2015. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

én nem az orvosira járok, de az összes régi barátnőm igen. kb 10 -15 ember tapasztalatai alapján annyit tudok mondani, hogy tényleg igaz hogy nincs idejük semmire.

jó gimiből mentünk, akkor is sokat tanultak, jó képességűekről beszélünk.

szóval most is folyamatosan minden nap tanulnak. van amikor estig bent vannak az egyetemen, hazamennek és még utána tanulnak. ők minden hétvégén szünetben stb.

van akit ismerek hogy több éves kapcsolattal ment oda, nagy baráti körrel. már mindenről lemondott a célja érdekében.

nekem azt mondták, hogy lehet persze úgyis kapcsolatod, de a legjobb ha az orvosiról valaki. és akkor tudtok együtt tanulni, van időtök együtt is lenni.

én is nagyon sokáig orvos akartam lenni, de nem tudnék lemondani pl a karácsonyozásról, amikor napokig pihenek .

szerintem akkor menj orvosnak ha nagyon elhivatott vagy, tényleg az szeretnél lenni, érdekel most is a kémia/biosz/fizika. ha szeretsz akár neten ilyesmi videókat nézni. pl vannak fent agyműtétek sőt boncolás is a megfelelő oldalakon. ha ezektől tényleg nem viszolyogsz,hanem érdekesnek találod szeretnéd megtudni mit miért csinálnak, meg te is végeznéd stb.. akkor érdemes annak menned.

az ismerőseim jó része kis korától kezdve az akart lenni, ők szeretik is nagyon.

meg az sem árt ha a szüleid tudod hogy támogatni fognak ezen a 6-8 éven keresztül.

mert még ha nagyon zseni vagy, se lenne sok időd dolgozni mellette

tudok egy barátot akinek az érettségi átlaga 94% lett.(ebben benne volt a 2 emelt is). na ő tényleg nem sokat tanul, de neki tényleg olyan az agya mint a szivacs.

de volt olyan barátnőm aki épp hogy bekerült, 50%körüli emeltekkel. de elég szorgalmas, eddig nem is csúszott.

most másod és harmadévesek.

(én nem bántam meg hogy nem oda mentem, pedig felvettek volna. nem vagyok elég elhivatott)

2015. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:

a stresszről annyit, írtam is valamelyik nap egyik kérdéshez.

a mi egyetemünkön voltak öngyilkosok is mert nem lett megy az egyik vizsgájuk, ami csúszást jelentett. ami pl a költségtérítésesen nem játék +1 M

2015. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező tudod ez nagyon egyénfüggő. Sajnos valóban iszonyatosan stresszes, de azért az állandó tanulás nem teljesen igaz, csak vizsgaidőszakban tanulunk állandóan.

Viszont nem egyszerű az egyetem. Sokunknak ráment az egészsége, olyan betegségek jöttek elő erősödtek fel, mint dysthimia, depresszió, alkohol vagy drogfüggőség, refluxos panaszok, tumor (!)... igazából, ha hajlamos vagy valamilyen betegségre pláne mentális betegségre, az orvosin elő fog jönni a sok stressz miatt. Engem elég rendesen tönkretett egyrészt a sok stressz, másrészt az egyetemi sznob, buli, alkohol, arcoskodásra épülő légkör, mert hiába tanulsz jól, orvosin az a császár, aki minden csütörtökön holtrészegre issza magát az adott bulin, és tíz év alatt végzi el a képzést... Ha srác vagy, akkor pedig készülj fel, mert az orvosin kívül nem nagyon van időd csajozni, az orvosis csajoknál pedig elitistább, egoistább, flegmább libákat nehéz találni. Nagyon nehéz normális párkapcsolatot kialakítani ha nem vagy adonisz, és az a tipikus minden nap részeg partyarc vagy nem vagy nagyon mázlista.

2015. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
72%

"a mi egyetemünkön voltak öngyilkosok is mert nem lett megy az egyik vizsgájuk, ami csúszást jelentett. ami pl a költségtérítésesen nem játék +1 M"


Ez pedig a másik dolog. Az orvosi sajnos egy hatalmas nagy csapda. Olyan érzés egy idő után orvosira járni, mint egy hosszú sötét alagútban futni, aminek nem látod a végét, előtted áttörhetetlennek tűnő falak (vizsgák) mögötted pedig jön a vonat (bukás, elfogy a támogatott félév, fizetni kell). Igazából olyan ez az egyetem, hogyha elkezded és az első év után nem szállsz ki, akkor onnantól, nyomni kell különben nagyon negatívan fogsz kijönni belőle, és igen nem szabad azon csodálkozni, hogy sok ember nem bírja, és előfordulnak öngyilkosságok, vagy kísérletek.


A másik oldalon viszont ott van az, hogy ez az ország egyik legértékesebb és legjobban használható diplomája.

2015. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
Egyébként sok jó dolog is van az orvosiban, de én már nagyon belefáradtam így hat év alatt, és nagyon elegem van belőle, ráadásul vizsgára készülök és ilyenkor alapból sz.r a kedvem. Ó és orvosin olyan, hogy ünnep nincs, karácsonykor tanulni szoktunk.
2015. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
50%

Én még olyannak nem találkoztam akinek ne lett volna ideje "élni".

Ha lusta vagy, nem tanulsz, túl sokat bulizol, akkor megbuksz, és 6 helyett 7-8 év lesz az egyetemből, ha tanulsz akkor nincs gond. De ezen felesleges stresszelned.

2015. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
25%
Nem igazán tudom hova tenni ezeket a "nincs egy csepp időnk sem, karácsonykor tanulunk" ill. "daganat és öngyilkos" közvetlen okozója lehet. Akkor ott már valami baj van... Úgy érzem már megint olyanok szóltak hozzá a kérdéshez, akik csak a rossz pletykákból táplálkoztak. Egyáltalán nem ilyen. Szorgalmi időszakban van idő bulizni, találkozgatni, moziba menni meg igazából bármire, amire szeretnéd. Nekem egyáltalán nem okozott gondot. Vizsgaidőszakban pedig egyenesen szorgalmi időszak végétől Szilveszterig nem tanultam, mégis ötös kollokviumaim ill. szigorlataim lettek. Ja és nem... Nem vagyok jóképességű mielőtt erre lenne fogva a dolog.
2015. ápr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Igazából azért vagyok ilyenekre kíváncsi mert minél több oldalát szeretném megismerni a dolognak amellett h ez egy gyönyörű szakma. És nem szeretnék rosszul dönteni de igen, pont az ilyen

stressz miatt kialakuló betegségektől félek pl...

2015. ápr. 6. 19:29
 10/43 anonim ***** válasza:
75%

„Úgy érzem már megint olyanok szóltak hozzá a kérdéshez, akik csak a rossz pletykákból táplálkoztak.”


Hat év tapasztalatából táplálkoztam, és azokat a dolgokat írtam le, amikkel találkoztam. Persze sok dolog, lehet, hogy nem az orvosi közvetlen következménye, de azt elmondhatom, hogy számos ismerősöm lett beteg orvosi alatt, akik előtte teljesen egészségesek voltak.


„Szorgalmi időszakban van idő bulizni, találkozgatni, moziba menni meg igazából bármire, amire szeretnéd.”


Ez egyénfüggő, igen vannak olyanok, akik évközben sz.rnak a tanulásra vizsgaidőszakban pedig mázlijuk van.


„Vizsgaidőszakban pedig egyenesen szorgalmi időszak végétől Szilveszterig nem tanultam, mégis ötös kollokviumaim ill. szigorlataim lettek.”


A dolog szépséghibája csupán annyi, hogy egy, azaz pontosan egy darab szigorlat esik őszi szemeszterre a hat év alatt (kivéve szigorló év), nálunk legalábbis… és szerintem a többi egyetemen sem lehet ez másként. Azt pedig a hat év alatt egyetlen egyszer engedhettem meg magamnak, hogy a hét hetes vizsgaidőszakból hármat ne tanuljak, ez elsőben volt. Tehát a lehetőségek: a) elsős vagy és a lótúró első szemeszterből messzemenő következtetéseket vonsz le, b) azon kevesek közé tartozol, akik valami iszonyatos véletlenek/pofátlanság folytán zéró tanulással túlélik a vizsgaidőszakokat c) baromi intelligens vagy és iszonyatosan könnyen tanulsz, d) iszonyatos különbségek vannak egyetem és egyetem között (ezt azért erősen kétlem) e) hazudsz

2015. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!