Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami koleszba jöhet e vendég?

Állami koleszba jöhet e vendég?

Figyelt kérdés

Ha egyetemen bekerülök állami koleszba, akkor bárki jöhet hozzám bármikor vagy kell bejelentkezés vagy valami?

Mondjuk alhat e ott valaki ha megegyezek a szobatársammal? Lehetséges vagy kell ilyenekre engedélyt kérni?



2015. ápr. 9. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

A szobatársaktól feltétlen kérdezd meg, hogy mehet-e vendég (harangozd be a dolgot, ki, mennyi időre). Lehet mindenütt vendéget fogadni. Mikor én voltam kolis, ha valaki vendéget fogadott, a vendéget beírták egy füzetbe és azt hiszem fizetni is kellett neki (1000 Ft körül). Viszont pár hete, mikor én voltam vendég, véletlenül alakult úgy, hogy egy pár emberrel ott aludtunk (elment az utolsó vonatunk), nem szóltunk a portán, nem kellett fizetni, nem is szólt a portás. De ez másik koli volt.

Összegezve: lehet vendéget fogadni, szólj a szobatársaidnak, és szerintem a portán is, hogy vendéged lesz. Ennyi. :)

2015. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Pannon Egyetemnek 2 koleszában szoktam vendégeskedni. Mindkét helyen csak a személyimet vagy diákot kellett odaadni (plusz az egyik helyen azt kellett beírni h kinél vagyok vendég és hányas szobában), majd adtak egy kártyát amivel az a forgós cuccon át lehet menni. Kifele pedig csak vissza kell adni a kártyát és visszaadják a személyit.

Fizetni egyik helyen se kell, ha pl. akinél vendég vagy annak a szobatársa nincs ott és a helyén elalszol, de asszem lehet külö is fizetni és akkor ott aludhatsz úgy is ha nincs ismerősöd ott.

Szobatársnak ajánlatos szólni h jön valaki, de ha pl. nem a szobában vagytok csak kint a társalgóban vagy hasonló akkor az se baj ha nem szólsz előre szobatársnak.

2015. ápr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy is gondoltam, hogy ha nem lesz ott a szobatárs.

Amúgy lehet e olyat, hogy pl.te döntöd el, hogy milyen szobába legyél meg,hogy ki legyen a szobatársad? Vagy ez teljesen elképzelhetetlen? Idén készülök Szegedre és egyik haverommal együtt szeretnénk koleszba lakni.

Gépről megy majd a zöld a válaszokra :)

2015. ápr. 9. 23:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Be kell jelentkezni a portán, hogy hova akarsz menni

meg mennyi időre

2015. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szobatársat választhatsz, azt meg is kérdezik, és ha a haverod is téged kér akkor valószínűleg összekerültök.

Szobát jellemzően nem mondják, hogy melyiket kérik, max. ha valaki visszajáró és kitapasztalta, hogy a 4. emeleten vannak a jobb fürdők vagy hasonló akkor kéri, hogy azon a szinten legyen elszállásolva. Esetleg ha előző évben is volt ott szobája akkor a régi szokták még kérni, de ha most mentek először abba a kiloba felesleges konkrét szobát kérni.

2015. ápr. 12. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!