Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok mondani jó tanulási...

Tudtok mondani jó tanulási technikákat?

Figyelt kérdés
olyan tanulási technikákra van szükségem amivel könnyű megtanulni sok tanulnivalót és nem fogom elfelejteni sem amit megtanulok
2015. ápr. 10. 20:16
 1/2 A kérdező kommentje:
tanulási módszerekre gondoltam amivel könnyű megtanulni sok tanulnivalót és nem fogom elfelejteni sem amit megtanulok
2015. ápr. 10. 20:17
 2/2 anonim ***** válasza:
Mindig válassz ki egy kisebb egységet az adott anyagból, amit meg szeretnél tanulni. Olvasgasd, húzd ki szövegkiemelővel, írj hozzá egy olyan jegyzetet, ami csak kulcsszavakból áll, azt is olvasgasd, de a legfontosabb, hogy próbáld megérteni, amit tanulsz, mert pl magolással nem marad meg sokáig a megtanult anyag. Egyébként nekem még az is működni szokott, hogy olvasgatom, mondogatom magamban és a végén, amikor úgy érzem, hogy most már tudom, akkor megpróbálok magam elé képzelni egy osztályt, és felmondom "nekik", lehetőleg úgy, hogy ők is megértsék, amit mondok. Tehát mintha egy síkhülyének kellene elmagyaráznod a dolgot... és ha ez megvan, akkor utána már csak néha előkapod a jegyzetet, ránézel a kulcsszavakra, és rögtön be fog ugrani minden. :)
2015. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!