Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hova menjek tovább, ha nem...

Hova menjek tovább, ha nem vesznek fel gyógyszerészetire?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, de nincs b.) tervem, hogy hova menjek tovább, ha nem vesznek fel gyógyszerészetire... Főiskolára szeretnék, olyan szakra amivel el lehet helyezkedni, de nem tudom, hogy mire... Tudtok segíteni?

2015. ápr. 11. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha külföld is számításba jöhet, akkor a biológiát tudom javasolni, mondjuk labor szakiránnyal. Ausztriában kapós.

Ugyanígy a kémiát is szeretik kinnt.

Itthon pedig informatika, valamilyen mérnök, BCE/PTE/BGF gazdmen/számvitel.

Eü karon van még ápoló, mentőtiszt is, ha nem vagy finnyás.

2015. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk menj vegyészmérnöknek. Esetleg kémia alapszakra és utána elvégzed a vegyész msc-t is.


Vagy osztatlan tanárképzésre is jelentkezhetsz, ha érdekel a tanári szakma (kémia tanárból hiány van, mellé választhatsz matekot, fizikát vagy biológiát, ezek jól passzolnak a kémia mellé).


Igazából nem tudom hogy mi érdekel, most hirtelen ezek jutottak eszembe alternatívaként.

2015. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyészmérnök,biomérnök,élelmiszermérnök, kémia alapszak.

Én mindenképpen ilyen helyre mennék, és esetleg 1 évvel később megpróbálnám újra a gyógyszerészetit.(ha elsőre nem jön össze) és nem esnél ki a suliból, tanulnád a kémiát stb

2015. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ha minden álmod az, hogy gyógyszerész legyél akkor halassz egy évet, mint mindenki más. Én az orvosi miatt tettem ezt, de másodjára 1 ponttal csúsztam le, és akkor már betudtam annak, h valamiért így kell lennie, de nagyon bántana a mai napig ha nem próbáltam volna legalább 1x újra!

ha nem érzel annyi hivatástudatot, csak a kémia esetleg biosz vonzz, akkor a vegyészmérnök, biomérnök (gyógyszergyárba nagyon keresik őket!) kémia bsc-t javasolnám

2015. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gyógyszerész akarsz lenni , akkor gyógyszerész legyél. Ne érd be mással. Ha elsőre nem sikerül , akkor egy évet tanulsz és majd sikerül másodjára. Amúgy meg felesleges lenne elkezdeni mást , mert ha a gytk az álmod , akkor mást nem fogsz szeretni. És szerintem egyetemet csak úgy lehet elvégezni , ha szívvel-lélekkel akarod , és hiszel magadban.

Üdv.: Egy gyógyszerészhallgató.

2015. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!