Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, hogy nekem fontosa...

Nagyon gáz, hogy nekem fontosabb a pénz a megbecsültség és az elhelyezkedés, mint hogy szeressem a szakom?

Figyelt kérdés
Folyton ez kattog a fejemben,hogy vajon jól döntök-e? Mert amit a szivem diktál,azzal elhelyezkedni lehetetlen és mivel nincs tőkém akkor is maximum 90 ezret keresnék ha mégis találnék munkát. A másik amit bejelöltem az kevésbé érdekel,de ezerszer több lehetőség van vele,háromszoros fizetés viszont pcsa nehéz..mondjuk az előző sem egy könnyed szak. Viszont bssza a csőröm,hogy mi van ha megjárom és amire diplomát kapok ezzel se lehet elhelyezkedni? Vagy ha ami érdekel lehet felfedezhetnék valami új módszert? Nagyon nagyon nehéz... Mit tegyek?
2015. ápr. 12. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amit szívesen csinálnál. Lehet akármennyit keresni egy adott végzettséggel, ha nem szívesen csinálod semmi értelme. Mert azért gondolj csak bele, napi 8 órába fogsz dolgozni. És a pénz nem fog boldogítani, amikor nem lesz motivációd folytatni.
2015. ápr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen csak ami valóban érdekel az egy tömegképző bölcsész-szak. Na most ha azt elvégzem ha munkám is lesz vele alig kapok fizetést,az egyetem után még saját zsebből mehetek tanulni ami milliós összegeket jelent. Még talán bele is fáradok és akkor lesz egy alig fizető munkám amit unok. Ettől félek. Meg igazából engem minden szr érdekel és ebből is elegem van,ha lehetne végigtanulnám az összes szakot.
2015. ápr. 13. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Leírnád milyen szakokról van szó?


Azért is kérdezem, mert sokan mennek olyan szakokra, aminek olyan híre van, hogy a végzettek milyen sokat keresnek, aztán közben amögött lehet, hogy az egyetem elvégzésén túl ott van egy csomó olyan dolog, sok-sok autodidakta tanulás, szakmai gyakorlat, hobbi szintű érdeklődés, amit egy olyan nehezen fog összehozni, akit nem érdekel a szakma. A másik oldalon pedig lehet, hogy még többet is keresnél a büfé szakot elvégezve, ha tényleg komolyan érdekel.

2015. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pszichológia az egyik,gyógyszerészet a másik :) és ez hülyeség hogy nem érdekel,szeretem a kémiát csak a pszichológia nagyon megfogott, a gyógyszerészeten belül a gyógynövények és az idegrendszerre ható gyógyszerek kutatása érdekel
2015. ápr. 14. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Na lett azóta valami? :)
2021. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!