Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez jó megoldás szerintetek?

Ez jó megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

Na szóval, 11.-es vagyok, jövőre szeretnék továbbtanulni (műszaki irányban).

Matekkal és informatikával szeretnék, infót azt emelt szinten tervezem. Ugye így lesz +50 többlet pontom.

Érettségiző nyelvem angol lesz, de csak középszinten, mivel ha emelteznék, nem járna a +50, mert nem az a választottam. Ezért úgy gondoltam, nyáron leteszek egy középfokú angol nyelvvizsgát, ami ugye + 28 pont.

Tudom, hogy emelt angollal kapnék középfokú nyelvvizsgát, de akkor valószínűleg kevesebb százalékom lenne az angol érettségin, például 70% helyett csak 60%-osat írnék, ami ugye kevesebb pont, de ugyanúgy 28 pont a többlet.


Úgy gondoltam, hogy középfokú nyáron, +28, emelt informatika +50, és így a középszintű angolom is elég jól sikerülne (jobban, mint egy emelt), ergó több pontom lenne.


Ez jó ötlet? Valaki járt már hasonló cipőben/csinált már ilyesmit valaki?



2015. ápr. 15. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha műszaki irányba mész akkor csak a matek meg az informatika "számít" lényegesen (tudsz taktikázni a felvi.hu-n levő pontszámítóval), műszaki irányba illik megírni a közép matekot 90% felett, és az infó emeltet pedig minél jobbra. A többi tárgy ha rosszabbul sikerül az nem gond, de nem a magyarral, törivel, nyelvvel kell foglalkozni, azokat nagyjából meg lehet írni. Szerintem angol középfokú után matek és infó az amire rá kellene feküdnöd. A matektudás műszaki pályára elengedhetetlen, és főleg ha közepezel akkor némi hátrányba is vagy, az emeltesekhez képest, akiknek kicsit magasabb szintű a matematikatudásuk.
2015. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor a nyelvvizsga jó ötlet nyáron?

(Kb mennyibe kerül összesen?)

2015. ápr. 17. 13:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jó, hiszen kapsz érte 28 plusz pontot. Azt hiszem hogy a középfokú nyelvvizsga körülbelül 30.000.
2015. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!