Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Járt valaki így (fölösleges...

Járt valaki így (fölösleges diploma)?

Figyelt kérdés
Meteorológiát tanulok 3. éve, de annyian vagyunk, hogy nem fogunk tudni a szakmában elhelyezkedni.. amit egyébként csak az 5. év után lehet.. Van olyan aki megcsinált egy szakot,de nincs munka? Mit tanácsol, még most hagyjam abba? El se kezdjem a mesterszakot? Mihez kezdjek?:( merre érdemes indulni ilyen helyzetben?

2015. ápr. 16. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha jól értem fizka alapszakra jársz, amivel szakiránytól függetlenül szerintem több mesterképzés felé is el lehet indulni.
2015. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
földtudomány alapszak, ahonnan már szakosodtunk első év után... de egyébként a többi is rossz mint pl térképész, geológus szakirány...
2015. ápr. 16. 16:13
 3/9 Relaxed válasza:
Szerintem nagyobban gondolkozz . A suli elvegzese utan irany kulfold, angol szaknyelvet melle es kesz. Egy csajszi geologiat tanult otthon most kulfoldon dolgozik es mellekesen tobb fizetesert. :)
2015. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
geologus szerintem annyira nem rossz...
2015. ápr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy Elte térképész ismerősöm van. Az első 3-4 évét lehúzta egy olyan munkakörben, aminek köze nem volt a szakmájához. Ingatlannyilvántartással, tulajdonlapokkal és adminisztrációs feladatokkal foglalkozott 130 nettóért egy vidéki kisvárosban. Aztán úgy döntött vált és egy napenergia hasznosítással foglalkozó fiatal, innovatív, feltörekvő cég munkatársa lett. Szintén köze nincs a diplomájához, de közel kétszer annyit keres... Én azt mondom nem kell feltétlenül ragaszkodni az embernek a gyökereihez, csak fel kell találnia magát. Ez a világ már erről szól sajnos. Mesterképzésen pedig tanulhatsz mást, ezzel is nagyobb az esélyed az elhelyezkedésre.
2015. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi
2015. ápr. 22. 12:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 felesleges diplomám van. Végig csináltam 2 egyetemet 1 év eltéréssel párhuzamosan. Most egy 3. at csinálok, persze már munka mellett. Szerintem ne tanuld ezt a szakot tovább. Keress valami piacképesebb szakot. Gondolom fiú vagy, mondjuk valami mérnök szak keresettebb ennél,amit most tanulsz.
2015. ápr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi.. azért a BSC-t most már befejezem... lehet környezekmérnökire megyek MSC-re, de arról sem hallani jókat.. a durvább mérnökös dolgokhoz meg kevés a tudásom:D lány vagyok egyébként :D
2015. ápr. 23. 12:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Sógornőm biológiából diplomázott. Itthon úgy könyörgött munkáért, végül kapott 90 ezerért. Kiment külföldre, ott már 3000 eurót keres. Ha megtanulna angolul, akkor 4000.
2015. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!