Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a tanár úgy...

Mit csináljak, ha a tanár úgy osztályozta az érettségi fogalmazásomat, hogy feltételezte, hogy nem én írtam ezért rossz jegyet adott rá?

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok, itt már volt írásbeli érettségi és sajnos a fentebb vázolt helyzet áll fenn. Egyszóval annyira jó lett, hogy a tanár nem hiszi el, hogy én írtam, ezért csak úgy levitte a százalékot. Mi a teendőm?
2015. ápr. 16. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Írj egy kérvényt felülvizsgálatra egy másik tanártól (de azt hiszem alapból 2 tanárnak meg kéne néznie). Bár nem voltam ilyen helyzetben, de mindig van valami jogi kiskapu. Általában a jegyzőkönyv szó sokat szokott segíteni.
2015. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen megnézte 1 másik tanár, de hiába hha vele is elhitette, hogy nem az én munkám. És ha a másik tanár 100%-ot is adna, az osztályfőnököm érdemjegye úgyis levinné az átlagot.
2015. ápr. 16. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, menjenek a szülők az igazgatóhoz, ha ez sem elég lehet fenyegetőzni, és mindig lehet feljebb menni felülbírálatért.
2015. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
De ott az érettségit otthon írod egyedül vagy mi? Milyen jogon feltételezik azt, hogy nem te írtad, tehát csaltál, miközben gondolom azért ott is ellenőriznek és bent ülnek a teremben, amíg te dolgozol? Fellebbezést kell írni, lehetőleg az ottani oktatási hivatal megfelelőjének eljuttatva. Ne hagyd annyiban!
2015. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezért vagyok felháborodva. Hiszen minden törvényszerűen ment, beszedték a telefonokat, ellenőriztek stb... Beírhatják szúrópróba szerűen a Google-ba is a fogalmazást, nem fognak találni semmit, hiszen én írtam. Én hülye meg örültem, hogy jól teljesítettem...
2015. ápr. 16. 21:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Melyik tantárgy volt ez?
2015. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!