Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri az orvosit...

Szerintetek megéri az orvosit elvégezni vagy elég a mentőtiszti?

Figyelt kérdés
Ugye mire szakorvos leszek az 10 év, de ötödévtől már lehet mentőtiszt iii.- at szerezni, tehát mentőzni is. A mentőtiszt meg 4 év és célirányosan sürgősségi orvostant és ápolástant tanulnánk. Pontom mind a kettőhöz elég.

2015. ápr. 17. 09:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szerintem orvosi.. így akár könnyebb munkád is lehet, nagyobb fizetéssel, nagyon megbecsültséggel.
2015. ápr. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Mielőtt bejelölöd az orvosit, azt azért tudd.


Az orvosi egyetem 6 év, de számolj hozzá még legalább 1-et, mert a legtöbb ember csúszik. Utána 2 év rezidens és + 4 év szakosodás (ez csak egy példa). Ha 19 évesen kezded el, akkor 32-33 éves leszel, mire szakorvos leszel, de még mindig a fizetésed a béka feneke alatt van (persze ha olyan irnyba mész, ahol nincs hálapénz). Emellett rentgeteg túlóra és a magyar korházi viszonyokról ne is beszéljünk. Ha szakorvosként még praktizálsz úgy 5-6 évet, na onnantól kezdődik a kánaán, mert tapasztalt szakorvosként már mehetsz külföldre. Egy oszták háziorvosi fizetés pl évi 150 ezer euró. Egyszóval 40 éves leszel kb, mire nagyon jól kezdesz keresni. Ja és azt se feledjük el hogy ha abbahagyod a sulit, hogy neked ez mégse megy, az félévenkénti 1 millió visszafizetését jelenti. Nehéz döntés!

2015. ápr. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, az idő az egyik ellentényező az orvosival, viszont mellette van, hogy külföldre könnyebb orvosival kimenni.
2015. ápr. 17. 14:16
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
már megint terjed a baromság. Ha kiíratkozol orvosiról nem kell visszafizetni a félévenkénti egymilliót,ha 1 éven belül beíratkozol egy másik szakra. Úgyhogy ez ne tartson vissza.
2015. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez, hogy jött ide, én nem erre gondoltam. Most járom a második félévet a gyógyszerészetn, úgyhogy orvosira 12 felevem lesz. De nem az a lényeg. Hanem, hogy 26 leszek egyetem végére és 31 mire szakorvos leszek.
2015. ápr. 18. 15:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
na és? én biológia szakra járok,mert nem vettek fel orvosira, 2016-ban tudok csak átmenni orvosira ( ha egyáltalán felvesznek),mert akkor csinálom meg újra az érettségimet. Én 23 éves leszek akkor, 29 mire végzek ,de pont leszarom ,nem 60 éves hanem a 20 éveim elején vagyok előttem áll az élet és kész vagyok meghalni az álmaimért ,mert sajnos nekem már más nemmaradt.
2015. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem tudom,miért sírnak annyian ,hogy jajj ilyen idős -olyan idős leszek, meg ,hogy lebeszélték őket az orvosiról ,vagy hogy nem sikerült nekik bejutni és feladják. Én úgy vagyok vele,hogy aki az álmaim útjába áll azt vagy kikerülöm vagy eltaposom ,nekem nem mondja meg senki,hogy mit csináljak az életemmel és felettem senki nem itélkezhet,hogy ilyen vagy olyan idős leszek mire elvégzem stb.,meg hogy másnak már gyerekei ,családja lesz,mire végzek ,látod ez sem érdekel. Ha nem vagy hajlandó küzdeni akkor ne is menj oda.
2015. ápr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nos ez attól függ, hogy mentőtiszt vagy mentőorvos szeretnél e lenni? Ha mentőtiszt, akkor valóban felesleges az orvosin szívni, de a 2 végzettség nem ugyanaz.
2015. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ugyanaz, a mentőorvosnak nagyobb a kompetenciája, és a mentőtiszt csak ápolónak mehet az Sbo-ra. Nekem nem az az álmom, hogy orvos legyek, hanem az, hogy mentő legyek. És sajnos ( a bőség zavara) két út vezet hozzá, más - más előnyökkel. Utolsó, ha megkérdezhetem, hogy értetted azt, hogy nem ugyanaz? Miben más? Nyilván a mentőorvos többet tud, több jogosítványa is van, de sajnos nem tudom ez az életben, mit jelent. Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem ír, majd valaki valamit, amit eddig nem vettem figyelembe.
2015. ápr. 18. 18:30
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha megvan hozzá a pontos és az eszed, egyértelműen orvosi. Kicsit több fizetés, több lehetőség, nagyobb perspektíva, magasabb presztízs.
2015. ápr. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!