Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgára (főiskolai, egyetemi)...

Vizsgára (főiskolai, egyetemi) hogyan készültök, hogy meglegyen a 70-80%?

Figyelt kérdés

Elsősorban vizsgaidőszakban, amikor nem kell órákra járni, egész héten otthon vagytok. És csak a vizsgákra kell koncentrálni.

Évközben tanulnotok kell -e, vagy olyan egyetemre jártok ami engedi a hallgatóknak a láblógatást, így nagy hajrá van vizsgaidőszakban?

A legnehezebb vizsgátokra mennyi idő alatt és milyen eredménnyel készültetek fel?



2015. ápr. 17. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

70-80% :DDDD

Örülök a kettesnek is bizonyos tárgyakból.. Nálunk vannak beadandók, meg egyéb kisebb-nagyobb munkák, amikre készülni kell, na meg a zh-k évközben.

2015. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom leendő egyetemista vagy és érdeklődsz!


Hát ha valami bölcsész szakra, kommunikáció és média szakra, vagy egyéb felesleges himi humi szakra mész, akkor lehet hogy a cél tényleg 70-80% lesz, de ha valami normális szakra mész, mint pl én, mérnökinformatikus, akkor egy 2-esnek úgy fogsz örülni, mint majom a farkának.

2015. ápr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

nálunk egyes vizsgák 60%tól lesznek kettesek.

2# szerintem nem az volt a kérdés, hogy szerinted van -e értelme a magyar szaknak.

mérnökinfóra menjen mindenki szerinted? az is akit egyátalán nem érdekel? csak felhasználó szinten?

na mindegy.. én TTK-ra járok. ha évközben is tanulsz, akkor vizsgaidőszakban könnyű dolgod lesz.

aki egész évben be se jár, amikor tud lóg vagy ha bent van se figyel nem jegyzetel. annak nehéz dolga lesz.

de aki oda figyel, leírja magának, elolvassa az ajánlott olvasmányokat, annak nem sok dolga van ezenkívül.

természetesen ha valaki dolgozik egyetem mellett, akkor ez nem midnig kivitelezhető. de akinek ez most a munkája, hogy tanuljon és mégis csak lábat lógat.. na az szerintem gáz, legyen szó bölcsésszakról, vagy bármi másról

2015. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leülök és tanulok, ez a módszer:DD

Részletesebben: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

(2. válasz)


Nálunk szorgalmi időszakban nem sok számonkérés van, és ami van, azoknak sincs ált. túl sok tétjük, emiatt nem voltam soha rákényszerítve a rendszeres tanulásra. Nyilván praktikusabb lenne, sokszor el is terveztem, de soha nem tudtam betartani:D Szóval nekem maradt a szorgalmi időszakban lazulás, vizsgaidőszakban tanulás:)


A legnehezebb vizsgámra 3 hetet tanultam (úgy, hogy előtte majdnem minden anyagrészből külön is vizsgáztam, mivel 4 féléves tárgy volt), 5-öst kaptam belőle.

2015. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem minden normális egyetemen 60% az elégséges alsó határa. Nálunk sokszor van, 1,5 körüli átlag a nehezebb tárgyakból.
2015. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!