Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben is jár a...

Ebben az esetben is jár a plusz pont az emelt érettségiért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a szakon, amire jelentkeztem választható tárgy pl. a töri, angol, magyar, matek, ezekből kettőt kell választani, amit beszámítanak.

Ezekből nekem mindegyik kötelező érettségi tárgy, tehát mindegyikből vizsgázom, de töriből emelten.

Jelentkezéskor viszont nem kellett bejelölni hogy melyik két választható tárgyat akarom, hogy beszámítsák.


A kérdés az lenne, hogy ha töriből elérem a megfelelő százalékot és megkapom a plusz pontokat az emeltért, de több pontom lenne, ha választott tárgyként mondjuk a matekot és a magyart számítanák, akkor is megkapom a plusz pontokat, vagy csak akkor hogyha a választottak közül az egyik a töri?


Remélem, hogy érthetően fogalmaztam meg :)


2015. ápr. 18. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
ha a közép A, közép B magasabb, mint a közép akármi, emelt töri és plusz 50 pont, akkor az első variációt veszi figyelembe a rendszer a pontszámításnál. A pluszt csak akkor kapod meg, ha abból számolják az érettségi pontodat.
2015. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
remek :(
2015. ápr. 18. 17:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Kötelező egy emelt érettségi, vagy nincs ilyen elvárás? Ha kötelező, akkor ha törik, ha szakad, a töri beszámít, azért kapod a plusz pontot is, de emellé csak egy másik tárgyat fognak beszámítani. Ha nem kötelező, akkor lehet pl. a magyar-matek, viszont biztosan nem lesz több pontod a magyar-matek kombinációval, emelt pontszám nélkül, mint mondjuk a magyar-töri emelttel, ahol eleve 50 pluszpontot kapsz. Az emeltért csak akkor kapod a pluszpontot tehát, hogyha azt számítod be, viszont ha nem kötelező az emelt, akkor szinte biztos, hogy nem fogod annyira elrontani, hogy ne érje meg azzal számolniuk neked.
2015. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

úgy számítja a rendszer, ahogy neked kedvezőbb.ha az angol és a matek lesz a legjobb, a töri mondjuk nem lesz meg a 45%, a magyar se lesz jó.

akkor lehet csak az angolt és a matekot számítják duplázással.

de ha mind jól sikerülne, akkor a normál módon számolnák..

szerintem próbáld ki a felvi pontszámító kalkulátorát!!!!

2015. ápr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, ilyen esetben nem jár. Csak akkor jár, ha abból is számolják a pontjaid!
2015. ápr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!