Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jobbagyféltekés rajztanfolyamr...

Jobbagyféltekés rajztanfolyamra járok 2 napja. A tanfolyam 3 napos. És még szinte nem fejlődtem semmit. Ez normális vagy nem jó?

Figyelt kérdés
Holnap lesz az utolsó nap.

2015. ápr. 18. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ettől a tanfolyamtól nem kell semmiféle grandiózus csodát várni. Túlságosan is fel van reklámozva. Én azt csináltam,hogy megvettem a könyvesboltban Betty Edwards-Jobb agyféltekés rajzolás című könyvét és munkafüzetét,és abból tanultam. Igaz,nem olyan sok időt szántam rá, de amikor volt időm,mindig rajzoltam egy keveset. Azelőtt sem volt rossz a kézügyességem,de ettől még jobb lett,és ha valamit le akarok rajzolni,igaz hogy nyögvenyelősen,és sok idő alatt,de lerajzolom.

Szóval csak gyakorlás és idő. Ők csak egy kis útmutatást adnak,Innentől kezdve úgy fejlődhetsz,ha sokat rajzolsz,és szereted is. Hajrá,sok kitartást, és ne add fel,ha most még nem fejlődtél annyit,mint amennyit az "előtte-utánna" képek készítői.

:)

2015. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) nem fogom abbahagyni a rajzolást. Csak a tanfolyamon már mindenki jobban rajzol mint én. És már egy kicsit zavar :))
2015. ápr. 18. 21:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy aktív riport erről, ott mindenki a 3. napra tanult meg szépen rajzolni. Nem tudom mi változott a 2. nap vége és a 3. nap eleje között, hogy hirtelen akkorra tanult meg mindenki, de elméletileg igaz.:D Azt viszont tudni kell erről, hogy nem mindenki tudja elsajátítani, nekem volt egy ismerősöm egy ilyen tanfolyamon, és egyáltalán nem tanult meg rajzolni. Itt a videó, ha esetleg érdekel:


https://www.youtube.com/watch?v=yib0MiEq2MQ

2015. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most lehet hülyeséget beszélek, de nem ez az a tanfolyam, ahol igazából másolni tanítanak meg jól? Pl az elején lerajzoltatnak veled egy lovat saját fejből viszont a végén az összehasonlításnál egy képről kell lemásolni a lovat és így azért már kicsit más a helyzet.
2015. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát és az miért baj? Ha belegondolsz, akkor pl. egy portré rajzolás is másolásból áll, és a tanfolyamon megtanulják azt is. Van ismerősöm, aki pénzért képről lerajzol, szóval ha belegondolsz, még lehet vissza is térül a tandíj ha ügyes vagy és sokat gyakorolsz. Valamint én pl. a Balatonon csináltattam magamról, 4 ezer forintba került. Jó, nyilván ahhoz sokat kell gyakorolni, hogy 10 perc alatt le tudj valakit úgy rajzolni, hogy élethű legyen. Annyira hihetetlen, hogy 3 nap alatt az ember meg tud tanulni rajzolni ilyen szinten is.
2015. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért baj, mert ha ha élő modellről rajzolsz, akkor 3d-ből kell rajzolnod. Ami azt jelenti, hogy képesnek kell lenned a tér valós megfigyelésére. Ha képről megtanítanak másolni, akkor nincs szüksége az agyadnak a térlátásra. Viszont nem is fogod kialakítani, és így hiányos lesz az ismereted. Ha megpróbálsz valamit lerajzolni nem fog működni. Nos ezért baj. S sok embert vakítanak azzal, hogy jól megtanítják rajzolni őket, holott valójában másolni tanítják meg őket. Más az, ha egy művész referencia fotót használ, ami azt jelenti, hogy csak emlékeztetőül használja a képet, és nem szolgaian másolja le azt. Ő már tudja, hogy kell ábrázolni a teret, s így nem esik abba a csapdába, hogy másolja a referencia képet, hanem át tudja dolgozni. Nos a másolás esetén ezt nem tanítják, 4 nap alatt nem is lehet megtanulni. Ezért tartom nagyon arcpirítónak, hogy sok mindenkit behúznak a csőbe.
2019. aug. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!