Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SOS, hogyan készüljek fel...

SOS, hogyan készüljek fel leghatékonyabban az emelt szintű történelem érettségire 2 hét alatt?

Figyelt kérdés

Kicsit elúsztam a tananyaggal,a 4.-es könyvbe még bele se kezdtem!Az a baj,hogy szinte semmire nem emlékszem magamtól az előző könyvekből sem.Ma elkezdtem átnézni és ahogy olvastam,mondtam magamnak vissza úgy beugrottak,megmaradtak,de sajnos nincs annyi időm,hogy ezt minden egyes leckével végigcsináljam,mikor egy egész könyvni anyagom hiányzik.

3 műszak mellett csinálom,tehát napi kb. 4 órát tudok rászánni,illetve a 2 hétvégét.

Holnap és pénteken szabin vagyok,a jövő hetem meg éjszakás,tehát nem elég,hogy hulla leszek,de kevesebb időm is.

Egyenlőre úgy terveztem el,hogy napi 7-8 leckét megtanulok a 4.-esből vasárnapig, hétfőtől csak a napi 4 lesz meg jó esetben.. (összesen 48 lecke a 4.-es anyag)

Emellett pedig ismétlem az előző könyveket 1-3-ig lebontva úgy,hogy 1-3-ig csak az egyetemes, majd 1-3-ig csak a magyar.A könyvben lévő forrásokat elolvasom.

Ennél jobban hogy tudok még felkészülni rá,főleg az esszékre? Melyek azok a részek,amik minden érettségin biztosan benne vannak,ami elkerülhetetlen?

Azt tudni kell még,hogy pár éve érettségiztem,tehát nem járok semmilyen esti tagozatra,ami megkönnyítené.

Évszámokra,fogalmakra mennyire van szükség emelten?


Szóbelivel együtt,ha 70-75 %-ot szeretnék elérni,akkor mennyi pontot kell az írásbelin teljesítenem úgy,hogy a szóbelinél nem a max. pont van számolva?


Köszönöm a segítségeket!


2015. ápr. 22. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem azt próbáld meg, hogy megcsinálsz minden korábbi emelt érettségit, és ami nem igazán megy jól, azt felírod, és később átnézed.


Az a baj, hogy emelt törinél nincs olyan hogy biztosan benne lesz, mert olyan mennyiségű az anyag, hogy minden témakörre jut legalább 10 variáció. Ennek ellenére én első feladatnak biztosra veszem az ókori görögöket, vagy Rómát mert az előző érettségikben mindig vallási téma volt az elején. Az esszéknél én számítok a Hidegháborúra, meg az '56-os magyar forradalomra. Talán még a Rákosi-rendszer valamely része is lehet, vagy a principátus. Persze az évszámokkal meg az alapvető fogalmakkal (céh, familiaritás stb.) tisztában kell lenned, de szerintem ez a könnyű része, mert nem szóról szóra kell tudnod, annyira azért nem szigorú a megoldókulcs :D


Az írásbelit kéne elég jól megcsinálni ha 75%-ot szeretnél, mert a szóbelinél nem tudhatod milyen g*ci tételt, vagy vizsgáztatókat fogsz ki. (Én az utóbbit kaptam) Mondjuk ha csinálsz egy 68 pontos írásbelit, és egy 42 pontos szóbelit azzal megvan a kívánt százalék.


Néhány videó van a Youtube-on, ahol a töri anyagot dumálják, talán hallás alapján jobban megragad benned.


Sok sikert!

2015. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia. :)


[link]


9. oldaltól a részletes leírás.. :)

Tudom elég hosszú, de én azt csináltam, hogy mindegyik emelt témához, kinyomtattam az internetről leszedett dolgokat, sokkal gyorsabban haladtam így, mint a könyvvel... ( persze könyvet is elolvashatod ) , de egész ügyesen kidolgozott tételeket lehet találni, nem nehezen.

Az első feladatok között szinte mindig vallás, ha megnézed a régebbi emelt érettségiket láthatod, hogy az első feladatok szinte mindig vagy vallásos vagy athéni demokrácia vagy esetleg Spárta.


Ne akarj mindent átnézni szerintem, csak a lényeget !

Sok sikert! :)

2015. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Inkább a 3.-4.-es évi anyagtól tartok,hidegháborúból semmit nem tudok! :D 1-2 világháború nagyjából rendben van,ezen kívül még a magyar miniszterelnököket + politikai pályájukat kéne bevésnem,de nagyon nehezemre esik...
2015. ápr. 30. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!