Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell ezt a határértéket...

Hogy kell ezt a határértéket kiszámolni?

Figyelt kérdés

Nagyon egyszerűnek tűnik, de nekem más jön ki, mint wolframalpha-nak, itt a képlet szép formában: [link]


Én úgy csinálom, hogy x-el elosztok mindent, amiből ez lesz: [link]


Ami ugye 1-1=0, mit csinálok rosszul?



2015. ápr. 24. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve lenne még egy, amihez hozzá sem tudok kezdeni és itt a Wolfram Alpha sem tud segíteni: [link]
2015. ápr. 24. 18:30
 2/8 anonim ***** válasza:
Végtelenszer nullára hozod ki, attól meg nem leszel okosabb. Alakítsd teljes négyzetté a gyök alatt.
2015. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a hiba, hogy így nem oszthatsz le.
2015. ápr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A másik feladatban vedd észre, hogy nincs a kifejezésben x. Egy konstans határértékét keresed, az meg maga a konstans.
2015. ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Bővíts a "pluszos" változattal!

Ekkor az (a-b)(a+b)=a^2-b^2 azonosság miatt a számlálóban eltűnik x^2, a nevezőben pedig összeadás lesz.

Ezután x-szel osztunk "fenn és lenn", innen nár nyilvánvaló lesz...

2015. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, sikerült megcsinálni.
2015. ápr. 30. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Valaki, aki lepontozta a gondolatmenetemet (45%) legyen szíves részletezze, mi a rossz benne!

(Amúgy az a szokásos, "hivatalos" megoldás...)

2015. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én sem értem, mert egyébként pont az a válasz segített a legtöbbet.


Azért az összeset felpontoztam, mert az összes hasznos volt, de az a válasz nélkül még lehet csak most is vakarnám a fejemet

2015. máj. 2. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!