Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat segítség?

Szakdolgozat segítség?

Figyelt kérdés

Szakdolgozatot kell írnom és ehhez kellene egy kevés segítség.A téma: "A karbantartás feladata a fizikai elhasználódás folyamat késleltetése,a megbízható működés szinten tartása".


Szerintetek hogyan kezdjek neki ennek?Mikre térjek ki,hogy tudjak bőségesen írni a témáról?Emeljek ki néhány eszközt,mint például egy akkumulátor,vagy egy hűtőrendszer és részletesen írjam le,hogyan tartják ezeket karban?Egyáltalán az autóban melyik alkatrészek szorulnak folyamatos karbantartásra?


2015. ápr. 26. 11:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok mérnök, úgyhogy csak laikusként szólok hozzá.

Első körben magát a problémát járnám körül, tehát azt, hogy a gépek működése során az elhasználódás mit jelent. Ilyen lehet (gondolom én) a kopás, repedések, törés, anyag fáradása, rugalmasság elvesztése (biztos van több is). Ennek következménye az, hogy az adott berendezés nem működik optimálisan, rosszabb esetben meghibásodik, kárt okoz. Ezek nyilván mérhetőek valamilyen műszerrel, tehát az elhasználódás valamilyen formában számszerűen is megjelenik.

Ha a problémát meghatároztad, utána lehet a megoldásokat elemezni, azokat összehasonlítani. Ilyen lehet a kenőanyagok alkalmazása mozgó alkatrészeknél stb.

2015. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!