Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni magam a...

Hogyan tudnám rávenni magam a tanulásra?

Figyelt kérdés
Van egy olyan problémám, hogy ha a nagyon közeli jövőben nem várható semmi akkor nagyon nagyon nagyon nem akarok tanulni. Például ha mondjuk holnap dolgozat lenne akkor becsületesen tudnék rá készülni, vagy ha pl vizsga lenne 1 hét múlva akkor is, de ha még nagyon messzi az időpont akkor borzasztóan nehezen megy. Most tanulok egy könyvből, ami olyan terjedelmes, hogy kb fél év míb elérek arra a szintre, hogy vizsgázhassak. De olyan messze van hiába tudom, hogy naponta 2-3 órákat kellene foglalkoznom neki 1 óra után úgy vagyok vele, na majd holnap...

#tanulás #lusta szar
2015. ápr. 30. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Én hat év orvosi egyetem alatt nem jöttem erre rá. Egyszer jön a meg fogok bukni érzés és onnan ok, de addig... :-D
2015. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

stresszeld be magad,de ha nem megy segítek( én se véletlen vagyok még fent hajnal 1-kor és nem buliztam....)

nem tudom pontosan mi ez,de én ezt tettem a vizsgafelkészüléshez

-marha ciki lesz ha nem sikerül,főleg hogy javító és mindenki rajtam fog csámcsogni,volt osztálytársak stb

-elveszik az eddig vele töltött idő ha nem készülök rá fel tehát pl. eddig tanultam 10 órát,de még visszavan sok-sok,és ha nem sikerül fél napom elment a semmire

-értékesebb emberré válsz,okoskodhatsz másoknak,én pl élvezem hogy meg tudom mondani másoknak hogy az ilyen étrendkiegészítőkben mi az a lecitin stb még le is rajzolom ha kell,ámulnakbámulnak az emberek vicces érzés :D

-több pénzem lesz majd ha jól végzem a munkám

-fejlődik más téren is az akaraterőm

-ösztöndíj

-utána a nyáron bulik buli hátán,vizsga után ruhákat fogok venni és beba..ok, de ha bukás van akkor szívok és az egész nyaram egy nagy fos lesz

-nem szabad negatív dolgokra gondolni,bármi hülyeség jutna eszedbe tereld el mondjuk tűzd ki,hogy este 10kor gondolkozhatsz marhaságokon( pl hogy nincs értelme,más is megvan enélkül blabla...majd holnap meg a többi kifogás)de addig keményen csináld a dolgod

- a legfontosabb,hogy kezdj neki ha van kedved ha nincs( megsúgom túl sok kedved sose lesz,mert megerőltető és a szervezet lusta)

-a szünetekbe én kimegyek cigizni vagy kávézok vagy valami,zenét hallgatok

-nekem az vált be,hogy kijelölök mondjuk 20 oldalt és addig nem mehetek el míg meg nem tanulom,ha ügyike vagyok és gyorsan haladok végzek 1 óra alatt akkor mehetek amerre látok,de ha bénázok akkor lehet lesz belőle 3 óra...

-lebegjen a cél a szemed előtt mindenképp

2015. máj. 1. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a bő választ! Én is hasonlót találtam ki, naponta olyan 15 oldal kéne erre azt találtam ki, hogy nagyon szeretem Amerikát az az álmom és van pár ilyen mini zászlóm van egy 1 centesem stb és ha én nem tanulom meg azt a 15 oldalt megy a kukába képletesen hogy a jövőm is megy a kukába ha nem tanulok.
2015. máj. 5. 15:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Vicces így utólag visszagondolva. Végül némi megaszakítással de 2015 szeptember október körül sikerült elkezdenem rendesen tanulni. Fél év alatt 600 órát tanultam és kb 4000 oldalnyi angol szöveget olvastam el, ebből a jegyzetem kb 400 oldal amit meg is tanultam, a végefele már napi 5-6-7 óra volt az átlag tanulás :D Hogy nyafogtam, hogy jajj 2-3 órát kellene tanulni. :D Semmi se lehetetlen!!
2016. ápr. 28. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!