Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar érettségire elég...

Emelt magyar érettségire elég azokat az alkotókat átnézni, akik az Oktatási Hivatal követelményei között szerepelnek?

Figyelt kérdés

[link]


Az első 3 részére gondolok a táblázatnak. :)

Kb. milyen eredményre számíthatok, ha csak őket nézem át, valamint a színház és dráma témájú anyagokat?


2015. ápr. 30. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Lutri az emelt magyar! Én pár hónap alatt magántanárral tanultam ki az összes buktatóját. Sok sikert! Nézz át minden szerzőt, költőt!
2015. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Arra már nincs időm, holnap nem leszek itthon, hétfőn meg már menni kell. :/

Na mindegy, csak ne bukjak meg...

2015. máj. 2. 18:51
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen buktatói vannak?
2015. máj. 2. 18:51
 4/10 anonim ***** válasza:

A versfelismerés az buktató, mert vagy csak költőt kérnek (ami azért a stílusból felismerhető) vagy költőt és verscímet is.

Buktató még szerintem a különböző szakszavak és esetleg annak definiálása. A 3 szövegalkotásnál figyelj a tagolásra még a hivatalos levélnél is! :)

Hidd el menni fog, nem lesz olyan nehéz, ha képben voltál az órákon. Egy kettes sima ügy.

2015. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

A fogalmak tényleg nehezek, azokra nem is tudom, hogyan készíthetném fel magam.

A versfelismerésnél bármilyen költő bármely verse előjöhet? Vagy csak a fontosabbaktól, és olyanok, amik benne vannak a szöveggyűjteményekben?

2015. máj. 2. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:
Bármilyen vers es költő előfordulhat... Altalaban olyanok szoktak lenni ani kapcsolodik az első feladat versehez. Olyanok akik hatottak a stílusára stb. Tobbnyire benne van a szoveggyujtemenyben, de van olyan ami nincs. Altalaban amugy ismertebb verseket tesznek bele az alkotóktól. :)
2015. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En 2-3 hónapig jartam magantanarhoz magyarból. Az előtt nem igazan foglalkoztam vele csak szerettem es érdekelt.. Ennyi tanulás meg segédanyag utan összesítve 68% om lett ami 5os.
2015. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hú, hát én már csak imádkozom.

De neked gratulálok, 60% fölött én már mennék a templomba hálát adni minden létező szentnek. :)


De leginkább magyar alkotóktól lehetnek versek, nem? Én azokat nézem át, akik abban a táblázatban benne vannak, de pl. ott van Janus Pannonius, Tóth Árpád, meg az ilyenek, akiket nem értem, miért nem írtak bele, és félek, hogy előkerülnek. :/

2015. máj. 2. 22:29
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi, hogy sokat kérdezek, de még annyi, hogy a kötelező olvasmányok történetét mennyire kell ismerni az írásbelihez?
2015. máj. 2. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen altalaban magyar alkotók vannak. Kotelezo olvasmányok története nem nagyon szokott elokerulni benne , de lehet olyan feladat, hogy fel kell ismerni az átmenetet 2 mű között. De altalaban az is csak vers es vers között szokott lenni. Kerdezz bátran! A tavalyi októberi erettsegiben az elemzi fogalmazasnal vagy majusin eppen toth árpád volt. Viszont o az ismertebb szerzok közé tartozik inkabb. :) Ne izgulj! Viszont elotte egy nappal magolni nem nagyon eri meg, hacsak nincs valami csoda extasyd amitol feldobod az agyad működését 300%kal :D csak viccelek, de egy nappal elotte ne gorcsolj ra mar. Osszegezd a tudásod
2015. máj. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!