Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit tanultál a magyar...

Mennyit tanultál a magyar érettségire? Mennyi idő alatt készültél fel rá? Hogy tanultál? Hányas lett? Jó tanuló vagy? Érdekel a magyar? Szereted a magyart?

Figyelt kérdés
Légyszi mindegyik kérdésre válaszoljatok, fontos!
2015. máj. 1. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
4 éve érettségiztem, semennyit nem tanultam rá,(év közben sem), 3-as 4-es voltam belőle, 56% lett és nem szerettem a magyart, értelmetlennek tartom a mai napig azt a részletességét amivel tanítják.
2015. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem sokat, csak néhány szövegértést gyakoroltunk év közben, órákon. 92% lett, ötös. Nem igazán érdekel a magyar, de az érettségi nagyon könnyű volt.
2015. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Emelteztem belőle, 3-4 hónapot készültem rá magántanárral. 93% lett. Nagyon szeretem a magyart. Viszont középiskolában a tanár és a köztem lévő konfliktus miatt végig kettes voltam irodalomból is és nyelvtanból is... Pedig nagyon érdekelt és ezért is szerettem volna magyar szakra menni.
2015. máj. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Folyamatosan tanultam irodalomból és nyelvtanból is, így érettségi előtt elég volt 2-3 hetet foglalkozni vele. Ráadásul 12.-ben mi már eleve úgy tanultunk, hogy a tételeket dolgoztuk ki minden órán. Verset, képet elemezni pedig valamiért mindig is jól tudtam, ebben nagy szerencsém volt. 92 százalék lett az érettségim. A nyelvtan nem a kedvencem, de az irodalmat mindig is nagyon szerettem. Főleg az ókori görögöt. Nem voltam kimondottan jó tanuló. Csak abból, ami érdekelt. A többiből lusta voltam :)
2015. máj. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van értelme egyáltalán tanulni az írásbelire? Én idén fogok vizsgázni, és magyarra nemigen készültem. Persze a szóbeli az már más tészta, arra természetesen megtanulom majd a tételeket...
2015. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is most fogok. Írásbelire semmit sem készültem.
2015. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem, az írásbelire nem igazán kell készülni, csak ha gondok vannak az érveléssel, elemzéssel.
2015. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
majd hétfő délután megírom, milyennek érzem:)
2015. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az írásbeli részére nem sokat. Igazából az elmúlt 4 évnyi fogalmakat, szerzők műveinek jellegzetességeit nem fogod tudni pár nap alatt a fejedbe verni. Műelemzést meg rongyosra gyakoroltatták velünk. Szövegértést is gyakoroltuk, de ott leginkább arra mentünk rá, hogy milyen hibákat lehet véteni, hogyan osszuk be az időt, stb. Oda inkább készség kell.


Szóbelire sokat tanultam. A tételeimet magamnak dolgoztam ki. És egy hetet legalább szántam rá, hogy bemagoljam, de úgy 4-5 tételre sajnos így se jutott idő, mert mellette bioszoztam is éjjel nappal.


Én jó tanuló voltam, bár nálunk nem volt túl nagy követelmény (szinte nem is volt, bár sokaknak felülmúlta a képességeit), ha tanultam 2-3 óránál többet azt is csak évente egyszer. Utálok egyébént tanulni, lusta is vagyok, és nehezen is megy, mert leginkább magolok.

Minden tantárgyat utáltam :D

92 % lett. De ez köszönhető annak is, hogy a tavalyi szövegértés nem volt túl kekeckedős.

2015. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Írásbelire semennyit. Profin érvelek, szövegértés is megy.

Szóbelire viszont igen. Arra pár napot.

Összességében 86% lett.

Nem érdekel a magyar, nem szeretem. A reál tantárgyak jobban tetszettek általában.

2015. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!