Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az emelt magyar érettségibe...

Ha az emelt magyar érettségiben valaki az egész nyelvi-műveltségi feladatsort elrontja, de a fogalmazásokban nem sok pontot veszít, milyen jegyre számíthat?

Figyelt kérdés
Vagy százalékra, és az a szóbeli nélkül milyen jegyet érne?
2015. máj. 5. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt az utolsó oldalon oda vannak írva a pontszámok, nem hiszem, hogy nehéz lenne kiszámolni.

2015. máj. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt pl. nem tudja megnyitni a laptopom.

De én úgy tudom, hogy 40 pont a nyelvi-műveltségi és 60 a szövegalkotás. Így ha a második rész megva, az 60%, ami emelt szinten elvileg 5-ös, de lehetetlen, hogy ez olyan jónak számítson, ha az első rész meg totál rossz.

2015. máj. 5. 12:49
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

> „Ezt pl. nem tudja megnyitni a laptopom.”

Nem tudsz PDF-et megnyitni?… Talán ez segít:

[link]

(A McAffee-t meg szerintem ne telepítsd, ha módod van rá.)


> „De én úgy tudom, hogy 40 pont a nyelvi-műveltségi és 60 a szövegalkotás. Így ha a második rész megva, az 60%, ami emelt szinten elvileg 5-ös, de lehetetlen, hogy ez olyan jónak számítson, ha az első rész meg totál rossz.”

Jól tudod, de az ötös nem számít jónak szerintem egy érettségin… A 80–90% az már igen. Szóval tényleg elég bután van kitalálva. Talán egyedül az angol érettségin várják el mindegyik részből az elégséges szintet. Matematikából is simán átmehet úgy valaki, hogy még százalékot számolni se tud.

2015. máj. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, de a nyelvi - műveltségiben is el kell érni a minimum 12 %-ot.

És való igaz, hogy az emelten a 60 %-os ötösnek én nem örülnék annyira, mint a 80 %-osnak. Ötös mind a kettő, de te is érzed, hogy mennyi a különbség.

2015. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

El kell érni abban is a 12 százalékot? És ha az nincs meg, akkor elégtelen vagy érvénytelen az érettségi?

2015. máj. 5. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!